Sony, Insomniac Games’i satın aldı!

Sunset Overdrive ve Spider-Man gibi başarılı oyunlara imzasını atan Insomniac Games, artık Sony’nin birinci parti stüdyosu. Sony, Gamescom 2019 esnasında stüdyoyu satın aldığını duyurdu. Bu da benim beklediğim Spider-Man PC duyurusunu olumsuz etkiliyor tabi.
Insomniac Games kurucusu ve CEO’su Ted Price: “Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios ailesine katılmak, insanların yaşamları üzerinde olumlu ve kalıcı izlenimler bırakma vizyonumuzu gerçekleştirmek için Insomniac’a daha da büyük fırsatlar sunacak. Kurulduğumuzdan bu yana PlayStation ile birçok kez birlikte çalıştık ve ortaklığımız potansiyelimizi arttırıyor ve Marvel’s Spider-Man bunun bir kanıtıydı. Her şeyden önemlisi, hayranlarımız için taze ve yeni deneyimler sunmak için sabırsızlanıyoruz.”
Ayrıca Spider-Man’in ne kadar sattığı da açıklandı. Açıklamaya göre Spider-Man, toplamda 13.2 milyon satmış.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap