İlginizi Çekebilir

OnePlus Buds, Görüşme Sırasında Gürültü Engelleme Özelliği Sunacak!

o-buds-temsili

OnePlus’un ilk kablosuz TWS kulaklıkları, OnePlus Nord’tan sadece 4 gün sonra duyurulacak ve bu kulaklıklarla ilgili şirketten yeni bir tanıtım videosu geldi. Yayımlanan bu teaser, kulaklıkta yer alan gürültü engelleme özelliği ile ilgili bilgi veriyor ancak videoda bizi üzen bir detay var.

Bu videodan, OnePlus Buds’un bir telefon görüşmesi yaparken karşı tarafa sesinizin daha net aktarılmasını sağlamak için ortamdaki gürültüyü engelleyebildiğini görüyoruz ancak bu gürültü engelleme, sadece telefon görüşmelerinde kullanılabiliyor. Yani müzik dinlerken, video izlerken aktif gürültü engelleme kullanılamayacak.

Tabii, telefon görüşmelerinde bu özelliği kullanmak size görüşmelerinizde avantaj sağlayacak ama sınırlı olması, pek istenen bir durum değil.

Biliyoruz, OnePlus sürprizlerle dolu bir firma, ve ANC (gürültü engelleme) özelliğini bizi şaşırtarak bu kulaklıklara koyabilir. Ama kulaklığın fiyatı uygun olduğu için ANC özelliğinin bu cihazlarda yer alması beklenmiyor.

Hadi OnePlus, bir sürpriz yap da şaşırt bizleri.

Bu arada artık çıkan çoğu kulaklıkta, fiyat yüksek de olsa gürültü önleme var. Faydaları ve zararları tabii ki tartışılır ama fiyatı biraz artırsa bile ben OnePlus’un bu özelliği kulaklıklarına koyması gerektiğini düşünüyorum.

Bir de şu Buds isminden artık sıkılmaya başladım, Galaxy Buds, Redalme Buds; firmaların Apple gibi kendi yaratıcı isimlerini bulması gerekiyor bence.

Aktif gürültü önleme özelliği sizce gerekli mi?

https://www.gsmarena.com/oneplus_buds_to_feature_noisecanceling_during_phone_calls-news-44317.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap