İlginizi Çekebilir

Apple Mart Etkinliğini İptal Etti!

Apple-iPhone-9-1

Apple, yatırımcılarına geçen ay Corona virüsü sebebiyle beklediklerinin altında bir yükselme beklediklerini söylemişti. Front Page Tech’den Jon Prosser, Apple’ın bu yıl planlarının da etkilenmeye başladığını düşünüyor.

Mart etkinliği iptal edildi

Cupertino’lu dev Apple, bildiğiniz gibi bu ayın sonunda bir basın toplantısı düzenleyecekti ve bazı ürünlerinin duyurusunu yapacaktı. Fakat devam eden Corona virüsü tehlikesi sebebiyle Apple’ın basın toplantısını iptal ettiği bildirildi.

Apple, etkinlik planlarını hiçbir zaman açıklamıyor, bu yüzden bu etkinliğin iptalinin firma tarafından onaylanması beklenmiyor.

Apple, Santa Clara County’deki Silikon Vadisi merkezinde Steve Jobs Theatre’da gerçekleştirmeyi planladığı etkinliği, bölgede alınan tedbirler yüzünden muhtemelen gerçekleştiremeyecekti. ABD sağlık ekipleri, güvenlik sebebiyle bölgede 1000’den fazla kişinin toplanmasına izin vermiyor.

Tabi ki Apple’ın ürün duyurabileceği tek yer bir salon değil, diğer firmalar gibi dijital bir etkinlik de gerçekleştirebilir. Aynı zamanda Apple Newsroom web sitesi üzerinden basit basın bültenleri de yayımlanabilir..

İphone 9 6 ay ertelenebilir

Apple, Mart etkinliğinde 2 önemli ürün duyuracaktı. Bunlardan biri uygun fiyatlı İphone 9, diğeri ise İpad Pro (2020). İpad Pro 2020 için herşeyin hazır olduğu biliniyor ancak İphone 9 için işler pek mükemmel değil. Yine dün yapılan toplantıda, İphone 9 tanıtımının ertelenmesine karar verildiği belirtiliyor.

Bunun nedeni, şuanda Dünya genelinde akıllı telefonlara olan talebin azalması. Örneğin Çin, Apple için ABD’den sonra en önemli pazar ve Corona sebebiyle bu ülkedeki satışlar ciddi oranda (%60) düştü.

Bazı kaynaklar yeni İphone 9 için Haziran ayını veya WWDC 2020’yi tahmin etse de Apple’ın ne planladığı hâlâ belli değil.

İphone 12 ‘de ertelenebilir!

Apple’ın bu yıl içerisinde 2 önemli etkinliği daha olacak. Bunlardan ilki WWDC 2020 ve iptal edilmedi. Ancak geeliştiricilerle yüzyüze ve yakın temastan uzak durulacak şekilde yapılması kararlaştırıldı. Bu, etkinliğin çevrimiçi yapılacağını gösteriyor. Tabi, bu durum yaşanan gelişmelere göre değişebilir.İphone-ornek-2020

Eylül ayındaki etkinliğe geldiğimizde ise gecikeceğini söyleyebiliriz. Apple’ın Çin içinde ve dışındaki çalışanlara getirdiği seyahat yasağı sebebiyle prototip İphone 12 çalışmaları durma noktasına geldi. Bu durum da yeni İphone 12 ve İphone 12 Pro’nun Ekim veya Kasım’a kadar piyasaya çıkamayacağını düşündürüyor. Yani İphone X ile benzer bir durum yaşanacak.

Bu konu hakkında fikirleriniz neler?

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.