İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A42 5G Geekbench’te!

a42 temsili

2019 yılının başlarında tamamen yeni bir tasarım diliyle yenilediği Galaxy A serisini satışa sunan Samsung, bu telefonların 2020 modellerini de bizlerin beğenisine sunmuştu. Bu yılın sonlarına yaklaşırken, 2021’de göreceğimiz bazı modellerden de haberler geliyor. Muhtemelen 2021 yılının başlarında göreceğimiz, SMA426B model numarasına sahip olan bu telefonun, Galaxy A42 5G olduğu tahmin ediliyor ve Geekbench veri tabanında karşımıza çıktı.

Geekbench’te telefonun 2 önemli özelliğini görmekteyiz. 4GB RAM ve Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkacağını öğrendiğimiz Geekbench verisinde, işlemci olarak Snapdragon 765G’ye işaret eden “lito” ifadesi ve işlemci bilgilerinde de buna ait bilgilerin yer alması, SD765G’yi doğruluyor ancak farklı söylentiler de var bu konuda.

Samsung Galaxy A42 5G Geekbench'ten geçti

Samsung tarafından, Galaxy A42 5G ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı, çünkü ürünün lansmanına daha aylar var.

Çin’in 3C sertifikasında da 4865mAh bataryası doğrulanan Galaxy A42 5G, söylentilere göre 128GB dahili hafıza ile gelecek ve 2021’in ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Samsung, Galaxy A49 modelini duyurduktan sonra seri için nasıl bir adım atacak merak ediyorum, muhtemelen Galaxy A100, A110 gibi modeller göreceğiz. Hatta A100’ün selefi olan model de böyle bir durumda Galaxy A101 olacaktır, espiri severlere duyurulur.

Tabi Galaxy A3, A5 ve A7 modellerini her sene yenileyen şirket bundan vazgeçerek bu şekilde bir isimlendirme politikası izlemişti, gelecekte farklı kararlar alabilir. Ama en azından, önümüzdeki 9 yıl bu isimlendirmede bir sorun yaşanmayacak. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a42_5g_specs_geekbench-news-44610.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap