İlginizi Çekebilir

Denuvo, elbet bir gün bütün Denuvo korumalı oyunların kırılacağını söyledi!


Günümüzde korsan oyuncuların en büyük belası Denuvo’dan, bütün korsan oyuncuların bildiği bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre, bütün Denuvo’lu oyunlar bir gün kırılacakmış.
“Oyunlar belli bir noktada kırılacaktır; kırılamayacak bir ürün yok. Ancak bizim amacımız ve yaptığımız şey ilk satışları korumak. Elbette sonsuza kadar kırılmamalarını isteriz ancak oyun endüstrisinde bunun gerçekleşmesi pek mümkün değil.” dedi Gamesindustry.biz ile bir röportaj gerçekleştiren Denuvo’nun satış direktörü Elmar Fischer.
Bu açıklamayı yapan firmanın, geçtiğimiz ay Bulgar Hacker’ı tutuklatan Denuvo olduğunu düşünürsek, Denuvo’nun kendisi ile çeliştiğini söyleyebiliriz. Madem Denuvo’ya göre bütün oyunlar bir gün kırılacak, neden Cracker’ları tutuklatıyor?
Tamam, ben de korsana karşıyım. Ama ismini vermek istemediğim programlardan kullanmak zorunda kalıyorum. Türkiye gibi bir yerde, bir oyuna 300 TL vermek, bana göre parası olmayanın İphone X kuyruğuna girmesi ile eş değerdir.
Param olunca, Korsan kullandığım her ürünü orijinal alacağım, fakat şu anda ekonomik bir özgürlüğüm yok. Korsan kullananların da, orijinal kullananların da, birbirini ezikleme durumu, bana saçma geliyor. Kullandığınız ürün, ister orijinal olsun ister korsan, birbirinizi üstün görmeyin.
Korsan grubu Codex’in atılımından sonra, bakalım Denuvo’nun hamlesi ne olacak?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap