Netflix, Google Play’de 1 Milyar İndirmeyi Geçti!

netflix

Dünya genelinde 200 milyona yakın abone sayısıyla en çok kullanılan dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, Android’te 1 milyar indirmeyi geride bıraktı. Üstelik bu sayıya Netflix uygulaması önyüklü gelen cihazlar dahil değil.

Netflix, Google Play'de 1 milyar indirme sayısını aştı

Diğer platformlarla indirme sayısını karşılaştıracak olursak, Amazon Prime’ın 100 – 500 milyon aralığında indirilme, Hulu’nun 50 – 100 milyon indirme ve bu üçü arasında yavru diyebileceğimiz HBO GO ise 5 milyon indirme sayısıyla Netflix’in en az %50 gerisinde kalıyor. Yani bu platformlar şuanda Netflix’in gövdesinde bile yer alamıyor.

Netflix’in tahtını sallayıp, ona meydan okuyabilecek bir platform daha var, Disney +. Fakat Disney + şuanda çok sınırlı pazarlarda kullanılabiliyor. Uygulama, indirme sayısı olarak 10 milyon barajında ve Disney, bu hizmetinin birinci yaşını Kasım ayında kutlayacak, yani oldukça küçük bir arkadaş, D.

Netflix, Covid 19 sebebiyle erişim sorunlarını önlemek için, tüm aboneliklerin varsayılan kalitesini SD’ye düşürmüştü. 2 ay sonra her şey eski hâline dönse de şirket, haber kaynaklarının ve kullanıcılarının gündemine oturmuştu. Netflix artık bant genişliği konusunda endişe duymasa da, diğer platformlar bu durumdan henüz vazgeçmiş değil.

Youtube da varsayılan çözünürlüğü 480p yapmıştı fakat manuel olarak çözünürlüğü artırabiliyordunuz, geçtiğimiz haftalarda YouTube da buna son verdi.

Netflix, Türkiye’de de birkaç haftadır ilginç konularla gündemdeydi.

https://www.gsmarena.com/netflix_surpasses_1_billion_downloads_on_google_play-news-44500.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap