iQOO Z1x’in İşlemdisi Doğrulandı!

iqoo z1x-temsili

Vivo’nun alt markası olan iQOO, çeşitli seviyede akıllı telefonlarını duyurmaya devam ediyor. Markanın geçtiğimiz aylarda Snapdragon 865 işlemcili uygun fiyatlı bir akıllı telefon duyurduğunu görmüştük.

Şimdi ise orta seviye donanımlarla gelecek bir cihaz bizi bekliyor.

Snapdragon 765 ile gelecek

iQOO, Z1x’in Qualcomm’un orta üst seviye işlemcisi Snapdragon 765 ile güçlendirileceğini doğruladı. Bu işlemci sayesinde cihaz 5G desteğine de sahip olacak.

Cihazın diğer özellikleri neler?

iQOO, daha önce cihazın çeşitli donanımsal özelliklerini de onaylayan açıklamalar yaptı. Bu bilgilere göre cihazda 120Hz tazeleme oranına sahip bir ekran yer alıyor ve bu ekranın sol üstünde küçük bir delik içinde ön kamera bulunuyor. 33W hızlı şarj desteğiyle gelen bu akıllı telefonun pili ise 5000Mah. Portlara baktığımızda artık unutmaya başladığımız 3.5mm jak girişi ve USB C bağlantı noktasını görüyoruz.

iQOO, bir de Z1s isimli bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor, bu modelde kamera dizilişi farklı olacak.

*iQOO Z1x resmi basın görselleri

Z1x’in diğer teknik özellikleriyle ilgili henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı. Fakat bir sertifika kuruluşu olan TENAA’da cihazın diğer özelliklerine de ulaşıyoruz.

Bu bilgilere göre iQOO Z1x, 6.57 inçlik Full HD TFT LCD bir ekranla sunulacak, cihazın arkasında dörtlü kamera dizilişi yer alacak. 8GB’ye kadar RAM ve 256GB’ye kadar dahili hafıza, diğer donanımsal özelliklerden.

Yine TENAA verileri, Z1x’in ön tarafında 16MP çözünürlüğüne sahip bir kamera ve arka tarafta da 48MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera olduğunu bizlere haber veriyor.

Cihazın lansman tarihinde diğer özelliklerinin de açıklanması bekleniyor. Bu marka hakkında fikirleriniz neler?

https://gsmarena.com/iqoo_z1x_specs_processor_snapdragon_765g_soc-news-44103.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap