Huawei’in 66W’lık Power Bank’i Sertifika Sürecinde Göründü, Mate 40’a Göz Kırpıyor!

mate 40

Üreticiler, piyasaya sundukları akıllı telefonları desteklemek için çeşitli aksesuar seçenekleri sunuyor, bunlardan hiç şüphesiz en önemli olanları power bank’ler. İşte Çin’in sosyal medya sitesi Weibo’dan gelen bir sızıntı, Çin’deki zorunlu bir sertifikasyon sürecinin veri tabanında, 66W’a kadar hızlı şarj edebilen Huawei power bank’i ortaya çıkardı. Bu Mate 40 serisi için bir işaret olabilir, çünkü şu anda Huawei’e ait hiçbir telefon, 66W hızlı şarj desteğine sahip değil. Yani buradan, bu güç bankasının Huawei’in önümüzdeki ay duyurmasını beklediğimiz Mate 40 serisi için tasarlandığı yorumunu yapabiliyoruz.

3C ekran görüntüsü

*3C Sertifikası; kaynak: GSM Arena

Firma daha önce de 66W’a kadar güç çıkışı sağlayan bir şarj cihazı için sertifika almıştı, yani Mate 40 serisine ait telefonlardan en az biri, bu 66W’lık hızlı şarj desteği ile coşacak.

Neyse, biz Power Bank’e geri dönelim, bu 3C sertifikasına göre cihaz, 3A’da 5V / 9V / 12V / 15V çıkış verecek, bunun yanında 22,5W, 44W ve 55W’da da hızlı şarj edebilecek, yani eski Huawei ve Honor şarj standartlarını karşılayabilen, geriye dönük uyumluluk sunan bir taşınabilir şarj cihazı göreceğiz. 12000mAh kapasiteye sahip olduğunu öğrendiğimiz bu taşınabilir şarj cihazının ağırlığı ve boyutlarıyla ilgili ise bu listelemeden bilgi alamıyoruz.

Huawei’in yeni güç bankasını beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/huawei_power_bank_charging_at_66w_certified_might_be_compatible_with_the_mate_40-news-45542.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap