İlginizi Çekebilir

PUBG Corp, Fortnite’a Açtığı Davadan Vazgeçti!

pubg-dava

PUBG ile Fortnite arasındaki gerginlik gittikçe zirveye tırmanırken, PUBG’in geliştiricisi PUBG Coerp, Fortnite’a açtığı davadan vazgeçti. Bunu neden yaptığı bilinmesede sizler için bazı tahminlerimiz var!

PUBG ilk çıktığından beri dikkatleri üstüne toplayan bir oyun. Ancak Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite daha çok ilgi toplamayı başardı. Bunun en önemli etkenleri oyunun ücretsiz olması ve konsollarda oynanabilmesiydi.

Fakat PUBG Corp, Epic Game’in PUBG’a ait oyun mekaniklerini kopyaladığını iddia etti ve işi mahkemeye taşıdı.

Yaklaşık 8 aydır devam eden dava PUBG Corp’un beklenmedik bir şekilde davadan vazgeçmesiyle son buldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

PUBG Corp, Fortnite’in yükselişini duraklatmak üzere bu davayı açmış olabilir. Bu durumun pek işe yaramadığını ve davayıda kaybedeceğini bildiğinden dolayı davadan vazgeçmiş olabilir. Yinede tercihi, siz okurlarımıza brakıyoruz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap