Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro Kılıfları, Telefonların Tasarımı İle İlgili Detaylar Veriyor!

mate 40 kılıf

Huawei’in Ekim ayında duyurması beklenen akıllı telefonları Mate 40 ve Mate 40 Pro ile ilgili daha önce bazı bilgilere ulaşmıştık. Hatta Mate 40’ın ön camı  ortaya çıkmıştı ve buradan, ön kamera deliğinin küçüleceğini görmüştük.

Şimdi ise telefonların kılıfları ortaya çıktı ve bize tasarım hatlarını tam anlamıyla gösteriyor.

Huawei’in yeni amiral gemilerine ait olduğu söylenen bu kılıflar, Digital Chat Station tarafından ortaya çıkarıldı.

Şimdi tamamen kılıflara göre konuşacağız. Bazı sızıntılar Mate 40 serisinin kare şeklinde bir arka kamera dizilimine sahip olacağını söylüyordu fakat gelen bu görüntüler, kameraların dairesel konumunu koruyacağını gösteriyor. Kameralarla gelecek Led FLASH için ise ayrı bir delik yok, yani dairesel çerçeveye dahil edilmiş durumda. Bu telefonlardaki kamera çemberi, seleflerinden daha büyük olduğu için, bu yorumu yapabiliyoruz.

Bunlar genelde Mate 40 ve Mate 40 Pro’nun ortak özellikleriydi. Şimdi 2 model arasındaki tasarım farklarına giriyoruz.

Huawei Mate 40 Pro kılıfı: Ses yükselticisine ve ekstra ızgaraya dikkat edinHuawei Mate 40 Pro kılıfı: Ses yükselticisine ve ekstra ızgaraya dikkat edinHuawei Mate 40 Pro kılıfı: Ses yükselticisine ve ekstra ızgaraya dikkat edin

Huawei Mate 40 Pro, donanımsal ses yükselticisine sahip, yani yyazılımdan öte sese donanımsal müdahale edebileceksiniz. Telefonun üst ve alt tarafında ise ızgaraya benzeyen delikler bulunuyor, stereo hoparlör olabilir bu ızgaralar.

Standart Mate 40’ta ise artık gördüğümüzde şaşırmaya başladığımız 3.5mm jak girişi bulunuyor. Huawei, bu portu hâlâ yaşatmaya devam ediyor, bu ilginç. Bu telefondaki kamera deliği biraz daha büyük.

Ayrıca 2 telefon da İris Tarayıcı’yı ön kamerada barındırıyor.

Huawei Mate 40 kasası: Üstteki delik 3,5 mm jak için yeterince büyük görünüyorHuawei Mate 40 kasası: Üstteki delik 3,5 mm jak için yeterince büyük görünüyorHuawei Mate 40 kasası: Üstteki delik 3,5 mm jak için yeterince büyük görünüyor

Mate 40 için 3.5mm, bizim yorumumuz. Telefondaki delik bir kulaklık girişi için yeterince büyük, ama eğer değilse Huawei bu delikte ne yapmış öğrenmek isteriz.

Huawei yeni Mate serisinin tanıtım tarihini henüz paylaşmadı, fakat İFA’da telefonlara güç verecek yeni Kirin işlemcilerin duyurulması  bekleniyor. Düşük bir ihtimal ama telefonlar İFA’da duyurulabilir. Fakat ben, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi duyurunun Ekim ayında yapılacağını düşünüyorum.

Huawei Mate 40 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_40_and_40_pro_cases_show_a_round_camera_bump_the_vanilla_model_has_a_35_mm_jack-news-44948.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap