Huawei, 3 Eylül’de İFA’da Konuşacak, Yeni Kirin İşlemciler Geliyor!

huawei ifa

Her sene Eylül’ün ilk haftası Almanya’nın baş kenti Berlin’de düzenlenen İFA fuarı, bu yıl yalnızca basın mensuplarınını davetli kabul edecek. Bir sürü üretici yeni ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunacak, ayrıca yeni teknolojilerin de duyurusunu göreceğiz. İşte Huawei de fuara katılacak bir üretici olduğunu resmen duyurdu.

Huawei, 2020 yılının Kirin işlemcisini yine geçen yıl, İFA’da tanıtmıştı, ayrıca etkinlik Çin’in başkenti Pekin’de de yapılmıştı, yani şirketten 2 etkinlik görmüştük. O yüzden bu yönde spekilasyonlar vardı. Şirketin İFA 2020’ye katılacağını açıklamasıyla beraber, bu iddianın %90 gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Tabii  Huawei, İFA’da ne duyuracağını resmi olarak açıklamadı. Yayımlanan posterden anladığımız kadarıyla telefondan akıllı saate ve akıllı TV’ye kadar büyük bir ürün yelpazesi göreceğimiz kesin. Hatta bir sızıntı Huawei’in yeni akıllı saati Watch Fitt‘i,  İFA 2020’de göreceğimizi söylüyordu, en azından duyurulacak ürünlerden biri artık belli.

Huawei, 3 Eylül için IFA açılış konuşmasını duyurdu, büyük olasılıkla yeni Kirin amiral gemisi yonga setlerini açıklayacak

Herkesin aklındaki soru, Mate 40 serisi de bu etkinlikte duyurulur mu? Olacak, ancak şirketin geçmişteki politikasına baktığımızda bu pek olası değil. Ama bir tanıtım klibi izletilebilir.

Huawei, 3 Eylül’de saat 12:00’de AÇILIŞ konuşmasını yapacak. Bu açılış konuşmasında şirket, geliştirdikleri kusursuz yapay zeka yaşamı vizyonuna odaklanacak. Huawei, kendi geliştirdiği NPU ile Kirin işlemcileri bu vizyonun baş tacı yapmayı başardı.

Şirket giyilebilir ürünler (akıllı saat gibi) için daha küçük Kirin işlemciler de duyurabilir, Kirin A1 ile ilgili bir şeyler söylenmişti bir ara.

Huawei’den sonraki gün sahnede kardeşi, alt marka Honor’u göreceğiz. Honor’un odak noktası bilgisayarlar, tabletler ve giyilebilir cihazlar olacakken, 2 farklı model telefon duyurusu da şirketten bekleniyor. Honor’un vizyonu da Huawei ile benzer, akıllı yaşamınızı geliştirmek.

Honor’un da bir oyuncu dizüstü bilgisayarı duyurması bekleniyor aslında, ama bunu İFA’da mı göreceğiz bilmiyorum. 4 Eylül’de heyecanımızı gidermiş olacağız.

Bu arada, bu İFA fuarında göreceğimiz Kirin işlemci, son Kirin işlemci olabilir.

İFA fuarını önemli buluyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_announces_ifa_keynote_for_september_3_will_likely_unveil_the_new_kirin_flagship_chipsets-news-44886.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap