Huawei Mate 40’ın Camı, Daha Küçük Bir Ön Kamera Deliği Olacağını Gösteriyor!

mate 40 pro cam

Huawei’in yılın son anmiral gemisi olacak Mate 40 serisiyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. ABD ambargosu nedeniyle çoğu şeyden mahrum kalan şirket, buna rağmen mükemmel bir performans gösteriyor ve en iyi akıllı telefon, hattaa bir ekosistem üreticisi olmayı başarıyor.

Telefon üreticilerinin, ön kamerayı yerleştirmek için çeşitli yöntemleri var, bunlardan biri de delikli diziliş ve ilk Galaxy S10 serisinde görmüştük. Huawei de P40 Pro modelinde, önceki kamera deliğini zaten küçültmüştü, şimdi Mate 40 Pro’nun camının görseli ortaya çıktı ve kameraa deliği, P40 Pro’yaa kıyasla oldukça küçülmüş.

Huawei Mate40 Pro ekran sızıntıları, daha kompakt bir delik açacak

Ayrıca ekran, halefi Mate 30 Pro’da olduğu gibi şelale ekran tasarımını koruyor, yani kenarlardan kıvrımlı olacak.

Yine gelen bir sızıntıya göre Mate 40 Pro’nun alt ve üst tarafında da, kenarlar kadar olmasa da bir eyim bulunacak. Yani bizim şelale genişleyecek.

Huawei Mate 40 Pro’nun, 5nm üretim teknolojisiyle üretilen yeni Kirin 1000 işlemciyi bünyesinde barındıracağı iddia ediliyor. Bunun yanında cihazın kameralarıyla ilgili de bazı bilgiler var.

Huawei Mate 40 kamera paneliMate 40 Pro paneli

*Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro kamera bölümü

Bu fotoğraflar, temel modelde bulunan 4, Pro modelinde bulunan 5 kameranın, kare camın içinde dairesel olarak yerleştirildiğini açıklıyor, oldukça ilginç bir yöntem bence.

Mate 40 Pro’da 5x’e kadar optik, 55x’e kadar dijital yakınlaştırma sunan periskop kamera ve 108MP ana kamera yer alacak. Diğer kameraların nitelikleri henüz netlik kazanmadı.

Huawei Mate 40’tan neler bekliyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_mate40_pro_display_leaks_will_sport_a_more_compact_punch_hole-news-44829.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap