Galaxy S20 Serisi İçin One UI 3.0 Beta Programı Başladı!

one uı 3

Samsung, One UI 2.5 güncellemesini cihazlarına getirme konusunda büyük bir hızla çalışırken, Android 11 ile birlikte gelecek One UI 3.0 için de geliştirmelere başladı.

Google, dün ilk Pixel telefon hariç tüm Pixel serisi cihazlar için Android 11’in kararlı sürümünü yayımladı. Bundan birkaç saat sonra da Xiaomi, Mi 10 ve Mi 10 Pro için MUI 12’nin en son sürümünü içeren Android 11 sürümünü dağıtmaya başladı. Xiaomi’nin bu yılki amiral gemileri, Türkiye’de Android 11’e kavuşan ilk telefonlar oldular.

Samsung da mevcutta telefonlarını One UI 2.5’e yükseltirken, yeni arayüzü için Galaxy S20’lerde geçerli Geliştirici Beta Programı’nı başlattı. Şimdilik ABD ve Güney Kore’deki geliştiriciler, programa başvuru yaparak uygulamalarının Android 11 ve One UI 3.0 ile uyumlu çalışıp çalışmadığını test edebilirler.

Samsung, Galaxy S20 için One UI 3.0 geliştirici beta programını başlattı

Galaxy Note 20 serisi henüz bu programa dahil edilmedi, S20 serisindeki geliştirmeler belli bir seviyeye ulaştığında ya da tamamlandığında, Note 20 ve diğer cihazlar için de çalışmalar başlayacaktır.

Samsung uzun süredir ağzının yandığı güncelleme işinde son 2 yılda büyük ilerlemeler kat etti, bakalım 2020 için de bu böyle olacak mı?

Son olarak, telefonlar için bir Public Beta muhtemelen çıkmayacak.

One UI 3.0’ı alacak telefonlar

  • Galaxy S20 serisi (Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra)
  • Galaxy Note 20 serisi (Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra)
  • Galaxy S10 serisi (Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10E, Galaxy S10 Lite)
  • Galaxy Note 10 serisi (Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, Galaxy Note 10 Lite)

https://www.gsmarena.com/samsung_launches_one_ui_30_developer_beta_program_for_galaxy_s20-news-45179.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap