Samsung Galaxy Tab Active3 Ortaya Çıktı!

tab active3 batarya

Samsung, bildiğim kadarıyla Galaxy S4’ten beri “Active” serisi telefonlarını duyuruyordu. Bu  telefonlar, standart modellerin aksine askeri standartlarda dayanıklılık sağlıyordu. Daha sonra şirket tablet serisinde de Active modellerini duyurmaya başladı. Bu tabletleri oluşturan Tab Active serisine ait en son tableti yaklaşık 1 sene önce görmüştük. Fakat Bluetooth SIG, Galaxy Tab Active3’ün varlığını onayladı ve seriye yeni bir cihaz ekleneceğini de öğrenmiş olduk.

Aslında Bluetooth sertifikası birkaç modeli daha doğruluyor bunların model numaraları SM-T570, SM-T575, SM-T575N, SM-T577, SM-T577_DS. Bu tabletlerden bazıları sadece Wi-Fi sürümüne sahip olacak, bazıları LTE desteği ile gelecek ve çift SIM girişli modelleri de olacak. Özellikle çift SIM girişi bir Samsung tablet için ilk olma özelliğini taşıyor, tabii ben diğer tabletlerde de bu özelliğe rastlamadım, bildiğiniz bir marka model varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Bluetooth SIG, Samsung Galaxy Tab Active3 adını onaylar

*Bluetooth SİG’ten Galaxy tablet verileri

Tab Active3’ün işlemcisi ise Geekbench’te ortaya çıktı, Exynos 9810. Bu işlemciyi Galaxy S9, Note 9 ve geçen yılın Note 10  Lite’ında görmüştük. Yani eski olduğunu söyleyebiliriz. Fakat geçen yıl satışa çıkan Tab Active Pro’nun Snapdragon 710 işlemciden güç aldığını düşündüğümüzde segmenti için iyi bir yükseltme olacak gibi görünüyor.

Galaxy Tab Active3, Exynos 9810 yonga setinden güç alacak

Geekbench tabletin 4GB RAM’e sahip olacağını ve yüksek ihtimal OneUI arabirimi altında Android 10 işletim sistemine kullanacağını da bizlere söylüyor. Eğer One UI arayüzünü göreceksek DeX modunun da tablette yer alması olası.

Galaxy Tab Active3, altta yer alan donanım tuşlarını da koruduğunu gösteren bir fotoğrafla da karşımıza çıkıyor. Bu donanım tuşları, tabletin ekranı tamamen ıslak olduğunda ve dokunmatik yüzey tepki vermedeğinde bile cihazdaki temel işlevleri kullanabilmenizi sağlıyor.

Galaxy Tab Active3'ün bir fotoğrafı-Galaxy Tab Active3

Pil de söylenene göre çok büyük değil, 4900mAh ölçümlü, boyut olarak da 5000mAh. Ekran boyutu ile ilgili bir bilgi yok, fakat yüksek olasılıkla artık büyümesi gereken 8 inçlik bir ekran göreceğiz. Galaxy Tab Active2’de de 8 inçlik bir ekran vardı.

4,900 mAh pil kapasitesi, küçük bir 8 \

Tabletle ilgili daha fazla detay yakında günyüzüne çıkacaktır. Şimdi yapabileceğimiz en iyi şey, yeni bir sızıntı ve duyuru tarihi beklemek. Samsung Active serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_active3_will_use_the_exynos_9810_will_have_dual_sim_models-news-45155.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap