İlginizi Çekebilir

Yeni Bir Oppo A53 Çok Yakında Geliyor!

a53-temsili

Oppo, hız kesmeden yeni akıllı telefonlar duyurmaya ve tüketicilerin kafasını karıştırmaya devam ediyor, ama bu sefer ilginç bir şey var.

Bildiğiniz gibi Oppo A52, Nisan ayında piyasaya sürülmüştü, üstünden 4 ay geçtikten sonra Oppo, bu telefonun halefi olacak yeni telefonu A53 için çalışmaya başlamış.İlginç olan, bu adın şirketin 2015 yılında duyurduğu bir başka akıllı telefonla aynı olması, o yüzden “yeni” diyoruz. Sanıyoruz Oppo, tüketicilerin bir ismi unutması için 5 yılın yeterli olduğunu düşünüyor.

Orta seviye akıllı telefonlar şu an çok fazla revanşta, sebebi 7 sene önceki amiral gemilerine yakın fiyatlara sahip olması. O yüzden ağırlıklı olarak tercih ediliyorlar.

Yeni bir Oppo A53 çok yakında geliyor, özellik sızıntısı

Evet, adı eski ama kalbi yeni olan Oppo A53’ün özellikleri de sızdırıldı, çok uzatmadan bunlara bakalım. 6.53 inçlik 90Hz yineleme hızına sahip bir ekranla gelecek Oppo A53, Snapdragon 460 işlemciyi kalbinde tutuyor. 4GB RAM/64GB hafıza veya 6GB RAM/128GB hafıza olmak üzere 2 varyantla geleceği söylenen telefon, 5000mAh batarya ve 18W hızlı şarj desteğiyle sunulacak.

Ön tarafta, deliğin içine yerleştirilmiş 16MP selfie kamerası bulunan Oppo A53’ün arka tarafında 2MP derinlik sensörü ve 2MP makro kameranın desteklediği 13MP ana kamera yer alıyor. Ayrıca arka tarafta bir parmak izi okuyucu da göreceğiz.

Büyük ihtimal Android 10 işletim sistemi ve onun üstüne özelleştirilmiş Oppo’nun ColorOS 7.x… kullanıcı ara birimi ile gelecek telefon, şu anda birçok kuruluştan onay ve sertifikasını aldı. Bu da, lansmana çok az kaldığını ve telefonu yakında raflarda göreceğimizi gösteriyor.

Çinli üreticilerin sürekli telefon çıkartması hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/a_new_oppo_a53_is_coming_soon_specs_leak-news-44782.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap