İlginizi Çekebilir

Galaxy Note 20 21 Ağustos’ta Raflarda!

note 20-temsili

Samsung, şuanki bilgilere göre 5 Ağustos’ta bir Unpacket etkinliği düzenleyecek ve Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2, Galaxy Z Flip 5G DAHİL OLMAK ÜZERE YENİ ÜRÜNLERİNİN DUYURUSUNU YAPACAK. Bu cihazların ne zaman satışa sunulacağına yönelik, bugüne kadar elimize veri ulaşmamıştı ancak Güney Kore medyası, konuyla ilgili önemli bir bilgiyi ortaya çıkardı.

Buna gelmeden önce Twitter’da Max Weinbach isimli bir kullanıcının, Samsung’un 27 Temmuz’da bir şeyler planladığını Tweet’inde söylemesine bir deyinelim. Buradan  yapabileceğimiz yorum, Samsung’un ürünlerini daha erken tanıtacağından ileri gidemiyor ne yazıkki.

Bakalım Samsung, iddia edildiği gibi etkinliğini Temmuz’a çekecek mi?

Galaxy Note 20, duyurulduğu gün ön siparişe açılacak ve 21 Ağustos’ta mağazalardan satın alınabilir olacak. Fold 2 ve Z Flip 5G’ye geldiğimizde, daha geç raflarda yer bulacaklarını belirtelim. Bu telefonların üretimi Note 20 kadar kolay değil. Hatta bu gecikmenin nedeninin, telefonları kaplayacak ultra ince cam modülünün tedariğinde yaşanan zorluklardan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Galaxxy Z Flip 5G ve Galaxy Fold 2 modellerinin 2020’nin sonuna kadar sınırlı sayıda bulunabileceği belirtiliyor.

Galaxy Fold 2, muhtemelen Eylül ayına kadar satışa sunulacaktır ama dediğimiz gibi, sınırlı sayıda pazarda ve az stokla gelecek. 2021’de cihazı daha çok stokla görmeyi bekliyoruz.

Galaxy Note 20 fiyatı

Güvenilir sızıntı kaynağı Ice Universe, Galaxy Note 20’nin 999USD, Note 20 Ultra’nın ise 1299USD fiyat etiketiyle geleceğini iddia ediyor. Türkiye için fiyatlar ne olur bilinmez, ama S20’nin standart modeline yakın bir fiyatla Note 20’yi göreceğimizi düşünüyorum.

Galaxy Fold 2 için önce ilk modelden 100USD daha ucuz (1880USD) olacağı söyleniyordu ancak şimdi söylenen minimum fiyat 2266USD, hatta daha fazla olması beklenmekte. Türkiye fiyatını da siz düşünür, yazarsınız artık.

Bu fiyatlar size çok yüksek geliyorsa sıkı durun, başka raporlarda bu fiyatların çok daha yüksek olduğu söyleniyor:)

Ice Universe’nin dediği gibi, 60Hz bir ekranla ve Note 10’dan biraz daha ii bir kamerayla gelecek olan Galaxy Note 20 için, 999USD biraz yüksek gibi görünüyor.

Yine benzer şekilde, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy  Fold 2 modelleri de tüketicilerin tercihleri arasında yer almayabilir, çünkü yapılan bir araştırma, tüketicilerin Covid-19 sebebiyle harcamalarını kıstığını göstermişti.

Belki de Samsung’un fiyat politikasını gözden geçirme vakti gelmiştir. Ya da Apple gibi maaliyeti kısmanın yollarını da düşünebilirler. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-Note-20-release-date-August-21_id125750

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap