Libratone, Amazon Alexa Destekli ZİPP Hoparlörlerini Duyurdu!

dims (1)

Son zamanlarda akıllı hoparlör rekabeti baya kızıştı diyebiliriz. Apple, Google gibi üreticiler kendi asistanlarıyla hoparlör üretirken, bazı markalarda o hoparlörlerin çeşitlendirilmesi için çalışıyor.

Libratone, IFA 2018 kapsamında, Amazon Alexa destekli yeni hoparlörlerini duyurdu. İşin sadece donanım ve asiistanla olmayacağını gösteren bu cihaz, şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Zipp 2 ve Zipp 2 Mini modelleri 12 saate kadar pil ömrü sunuyor. Bluetooth ve Wİ-fi üzerinden bağlanan cihazı dokunmatik yüzeyi veya mobil uygulaması aracılığıyla kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca cihazda Spotify Connect ve Airplay desteğide bulunuyor. 3.5mm jak girişide bulunan cihazların ikiside 6 adet mikrofona sahip. Bu sayede Alexa sizi daha iyi duyabiliyor. Zipp 2 ve Zipp 2 Mini, rahatça asabilmeniz için kollarıyla birlikte satılacak. Renk tonları olarak gri, kırmızı,, yeşil gibi renkler bulunacak. Cihazın fiyatları Zipp 2 için 299 EURO, Zipp 2 Mini için ise 279 EURO olarak belirlendi ve Ekim ayında satışa çıkacak. Eğer paranız varsa, 10 hoparlöre kadar satın alıp mükemmel ses yakalayabilirsiniz.

zipp-2

Kaynak: https://www.engadget.com/2018/08/30/libratone-zipp-mini-2-alexa-smart-speakers/

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap