İlginizi Çekebilir

Apple AirPods Studio’nun Premium Sürümü 600USD Olacak, İşte Bilinen Özellikleri!

airpods-studio

Geçtiğimiz günlerde sizlere, Apple’ın anlaşmalı olduğu birkaç markanın ürününü artık satmayacağına yönelik açıklamasını aktarmıştık. Şirketin bu kararı, iş birliğini sonlandırdığı markalara rakip ürünler sunmak şeklinde yorumlanmıştı, ki zaten çalışmaların olduğunu biliyorduk. Şimdi bu ürünlerden birisi, hatta ikisi ile ilgili elimizde bilgiler var.

Apple’ın uzun süredir kulaküstü kulaklıkları üzerinde çalıştığını biliyorduk dediğim gibi, işte bu kulaklığın adı, AirPods Studio olacak. Kulaklık, Apple tarafından 2 versiyon olarak satışa sunulacak, bunlardan biri metal tasarıma sahip olan Premium sürümü ve fiyatı 600USD, diğeri ise daha sportif bir model ve fiyatı 350USD olacak.

Sportif versiyonda hava alan kumaş kulak pedleri kullanılacak fakat bunlar kulaklığa manyetik olarak tutturulacağı için mevcut kullandığınızı çöpe atıp yenisini takmanız mümkün olacak. Şimdi ikiye bölünebiliriz, Apple kullanıcıyı düşündüğü için kulak pedlerini değiştirmeye imkan tanıyor ve Apple, para göz olduğu için bunu yapıyor:).

İşin şakası, kulaklıktaki kumaşın yıpranması sıkıntı bir durum, ama şirketin kolaylıkla değiştirme seçeneği sunması gayet güzel.

Tahmin edersiniz ki Apple’ın bu kulaklığı, 3.5mm jak girişine sahip olmayacak, bunun yerine Bluetooth ile ürünü cihazlarımıza bağlayacağız. Kulaklık USB-C portu üzerinden şarj olacak, bunun yanında kablolu bağlantı seçeneği sunması bekleniyor. Bu da USB-C kablosuyla olacaktır diye tahmin ediyorum.

AirPods Studio’nun 2 versiyonu da Aktif Gürültü Önleme (ANC) özelliğiyle gelecek, bunun yanında kulaklıklar ters çevrilebiliyor, yani AirPods Studio, kulaklığı kulağınıza nasıl taktığınızı anlayarak eğer takış biçiminiz yanlışsa sağ ile solun yerini değiştirebilecek. Bu sayede kulaklığı yanlış taktım, düzelteyim diye bir şey dememize gerek kalmayacak.

Apple AirPods Studio, metal ve deri versiyonu için 600 dolara mal olacak, önümüzdeki hafta etkinlikte olmayacak

Kulaklıkla ilgili vereceğimiz kötü haber, 13 Ekim’de düzenlenecek iPhone 12 etkinliğinde bu ürünü göremeyeceğiz. AirTags’tan Jon Prosser, bu kulaklığın lansmanının Mart 2021’e ertelendiğini söylemişti. Kendisinin başarılı bir sızıntı kaynağı ve analist olduğunu düşünürsek başka söze gerek yok. Tabii demiş olabilirsiniz, Kuo da güvenilirdi, fakat Huawei ile ilgili tahmininde patladı , haklısınız bir şey diyemeyeceğim.

Apple, bu kulaklıklar ile ilgili uzun süredir çalışıyor. Şirketin amacı cihazlara Bluetooth ile bağlanan, küçük ama kaliteli, Bluetooth’taki gelişmiş teknolojileri (yön bulma – yukarıda anlattığım gibi) kullanan, özellikle de kendi ekosistemiyle uyumlu bir kulaklık tasarlamak. Apple’ın bu konuda ne kadar başarılı olduğunu görebilmemiz için daha çok zaman var, o yüzden biz, kahvemizi içmeye devam edelim.

Bu arada, şirketin şu an satışta olan kulaklıkları da kulaküstü fakat bu kulaklıklar, daha kaliteli ses ve masaüstü kullanımları gibi çok amaçlı işler için tasarlanıyor.

https://www.gsmarena.com/apple_airpods_studio_will_cost_600_for_the_metal_and_leather_version-news-45714.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap