İlginizi Çekebilir

OnePlus Buds Z ve Buds Wireless Z Bass Edition’ın Özellikleri Ortaya Çıktı!

oneplus buds z

Hatırlarsınız, 2 aya yakın bir süre önce OnePlus Buds Z’nin yeni versiyonları ile ilgili birkaç bilgi paylaşmıştık. Bu kulaklıkları görmemize az bir süre kalmışken, kendileriyle ilgili yeni detayları öğreniyoruz. Şirket 14 Ekim’de yeni amiral gemisi 8T’yi tanıtacak, onun yanında bir de Buds Z TWS kulaklıkları göreceğiz. Yani önümüzde 5 gün var.

8T akıllı telefon ile ilgili bir sürü şey biliyoruz ancak OnePlus, yeni Buds Z kulaklıklarıyla ilgili bugüne kadar bir bilgi paylaşmadı, diyebilirsiniz, OnePlus’tan bilgi beklemek zorunda mıyız? Tabii ki hayır, Ishan Agarwal, gelecek kulaklıkların özellikleri hakkında bize bilgiler verdi bile. Bunun yanında kulaklıkların tasarımlarıyla ilgili de birkaç görüntü var.

OnePlus Buds Z renderları

OnePlus Buds Z renderları

OnePlus Buds Z renderları

OnePlus Buds Z renderları

*OnePlus Buds Z render görüntüleri

Agarwal, OnePlus Buds Z’nin 10mm ses sürücüleriyle geleceğini, buna ek olarak Dirac Audio Tuner ve Dolby Atmos ses geliştirmeleriyle sunulacağını iddia ediyor. Kulaklıklar İP 55 su ve toza dayanıklılık sertifikasına da sahip olacak, bunun yanında kulaklıkların her birinin ağırlığı ise 4,35gr. Tam kablosuz bir kulaklık için bu ağırlık iyi sayılabilir.

Buds Z’nin içinde yer alan pilin değeri ise şu anda bilinmiyor, fakat sızıntıyı yapan kaynak kulaklıkların tek şarjla 5 saat müzik dinleme/kullanılma imkanı sunacağını söylüyor. Ek olarak, kulaklığın şarj kutusu 15 saate kadar pil ömrü sağlayabilecek, bir de hızlı şarj desteği sayesinde 10 dakikalık şarj ile Buds Z, 3 saate kadar müzik dinleme imkanı tanıyacak. Açıkçası biraz iddialı, ne diyorsunuz?

Buds Z’de aktif gürültü önleme özelliği yok, bunun yerine pasif gürültü önleme özelliğiyle yetineceğiz. Kulaklıkta bu teknoloji için silikon uçlar yer alıyor. Kulaklık, uzun bir gövdeye sahip olacak ve her kulağında 1 mikrofon bulunduracak, kısacası çift mikrofonla gelecek deyip geçelim.

Hep bilinenleri yani sızdırılanları konuştuk, şimdi bilinmeyen bir konuya gelelim, fiyat. Ürünün fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi yok, fakat şirketin Temmuz ayında duyurduğu amiral gemisine yakın TWS kulaklığından daha ucuz olacak. Bunu bilmek için çok bir çaba göstermeye gerek yok normalde, 2 kulaklığı karşılaştırdığınızda anlayabiliyorsunuz hangisinin daha ucuz olduğunu. Fakat şu an kulaklığın tüm özelliklerini bilmediğimiz için sızıntıyı yapan kaynak bunu da belirtmiş.

OnePlus, kulaklık kategorisinde yeni Buds Z ile yetinmeyecek, şirket bir de boyna asılan tarzda kulaklığı Bullets Wireless Z Bass Edition’u duyuracak. Bu kulaklık, adından da anlaşılacağı gibi Nisan ayında OnePlus 8 serisi ile gördüğümüz OG Wireless Z boyun bantlı kulaklığın daha yüksek bas desteği sunan versiyonu olacak.

OnePlus Bullets Kablosuz Z

*Bullets Wireless Z

Bullets Wireless Z Bass Edition’ın bazı özelliklerine bakacak olursak kulaklık, 9,2mm ses sürücüleriyle gelecek, Bluetooth 5.0 ile cihazınıza bağlanacak ve tek şarj ile 17 saate kadar kullanım imkanı verecek. Bu kulaklığın da dikkat çeken en önemli yönü, 10 dakikalık şarj ile 10 saat kullanım vaat eden hızlı şarj desteği.

OnePlus’ın yeni kulaklıklarını beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/oneplus_buds_z_buds_wireless_z_bass_edition_specs_images-news-45711.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap