Samsung, Galaxy Note 8’i Artık 3 Ayda Bir Güncelleyecek!

note 8

Samsung’un biraz ilginç bir güncelleme politikası var. Şirket, belli amiral gemi telefonları için aylık güvenlik ve yıllık yeni Android sürümlerini kullanıma sunarken, eskimeye başlayan modeller için de 3 aylık periyotlarla güvenlik güncellemesi yayımlıyor. Bu periyoda giren telefonlar, 1 yıl boyunca toplam 4 güncelleme alıyor ve daha sonra telefonlara verilen yazılım desteği firma tarafından kesiliyor.

İşte Samsung’un tozlu yapraklara gömeceği sıradaki telefon, Galaxy Note 8. Biliyorsunuz, 2016 yılında Galaxy Note 7 ile Note serisinin tarihi açısından kötü bir süreç yaşayan Samsung, Galaxy Note 8’i 2017 yılında bir kurtarıcı olarak görmüştü. Dönemi için küçük bir canavar diyebileceğimiz Galaxy Note 8, hala pek çok tüketici tarafından kullanılıyor.

Samsung, Note 8 ile ilgili ilk hayal kırıklığını bu yılın başında, cihaz için yayımlamayacağını açıkladığı Android 10 ile yapptı. Bu aydan itibaren de kullanıcılar, 3 ayda bir yeni güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek ve Ekim 2021’de yayımlanacak son güvenlik yamasıyla, telefon için verilen destek son bulacak.

Fakat o tarihten sonra telefonları/tüketicileri etkileyen farklı bir güvenlik sorunu ortaya çıkarsa, Samsung önümüzdeki yıl Ekim ayından sonra da bu telefona güncelleme gönderebilir. FAkat ben bugüne kadar böyle bir şey duymadım, onu söyleyeyim.

Bildiğiniz gibi Note serisi telefonlar iş kullanıcılarına hitap ediyor ve bence Android de dahil Samsung’un bu telefonlara en az 4 yıl kesintisiz destek vermesi gerekiyor. Ama şirket, en azından bundan sonra 3 Android güncellemesiyle bizleri unutmayacak.

Evet sevgili Note 8 kullanıcıları, Samsung artık size diyor ki, Galaxy Note 20 veya Note 20 Ultra’ya geçin. hatta Ekim’e kadar bekleyecekseniz Note 21 için para biriktirmeniz daha mantıklı olabilir.

Samsung’un güncelleme politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-note-8-security-updates_id127619

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap