İlginizi Çekebilir

Huawei, Honor Markasının Kendilerine Ait Kalacağını Söyledi, Ünlü Analistin İddialarını Yalanladı!

honor-huawei

Teknoloji dünyasında gerek analizleri, gerekse de sızıntı bilgileri ile tanıdığımız, paylaştığı bilgileri sürekli doğru çıkan birkaç kişi var. İşte bunlardan biri de Ming-Chi Kuo. Kuo, geçtiğimiz günlerde Huawei’in Honor markasını satacağını iddia etmişti, tabii herkes, söz konusu iddiayı atan Kuo olunca Huawei ne yapıyor diye sordu.

Fakat şirketten konuyla ilgili yanıt gecikmedi. ITHome, Huawei’nin Honor markasını satma ihtimalinin çok yüksek olduğunu iddia eden analist Ming-Chi Kuo’dan alıntı yaptı ve şunları söyledi: Bunun gerekçesi açıktır – yeni mülkiyet altında Honor, ABD tarafından uygulanan ticaret yasaklarına tabi olmayacaktır.

Yukarıdan da anladığımız üzere Huawei, Honor’un satılma iddiasını kesin bir dille reddediyor. Bu, ünlü analist Kuo’nun ilk başarısız analizi olabilir. Analistin paylaştığı bilgiler büyük oranda doğru çıkıyordu, bu oldukça nadir görülen bir durum.

Gelelim tekrar Huawei’in söylediklerine. Şirket, Honor’un ABD’nin yasakladığı yongaseti sağlayıcılarından parça tedarik etmesine izin verileceğini söylüyor, buna sadece yonga seti değil, dışarıdan alınan diğer donanımlar da dahil. Ek olarak, şirket Honor’un bağımsız bir marka olarak varlığını sürdüreceğini ve hatta kendi amiral gemileriyle pazarda yer alacağını da belirtiyor. Honor cihazlar, son teknolojileri tüketicilere daha uygun fiyatla sunuyor fakat başta kalite olmak üzere birkaç konudan feragat ediyoruz. Her Honor telefonun, daha sağlam ama biraz daha pahalı bir Huawei modeli var.

Ming-Chi Kuo, Huawei'nin Honor'u satma ihtimalinin çok yüksek olduğunu bildirdi, ancak rapor çekildi

Kuo, Honor’un satılması hareketinin hem Honor hem de bileşen tedarikçileri için iyi olacağını, bunun yanında Çin’deki elektronik endüstrisi için de bunun faydalı olacağını yaptığı açıklamasıyla net bir şekilde vurguluyordu. Ancak Kuo’nun ifadeleri, şirketin açıklamasıyla tarih oldu diyebiliriz.

İTHome, konuyla ilgili yayımladığı raporunu geri çekti. Bunun yanında Çin’in dev sosyal medya ağı Weibo’da da Huawei çalışanlarının bu iddiaları reddettiğini söyleyen yorumlar yayıldı.

Kuo’nun neden böyle bir iddiada bulunduğunu, yani bunu neye dayandırdığını bilmiyoruz. şu anda Kuo’nun açıklamasının olduğu kaynağa/rapora erişilemiyor. Dediğimiz gibi, rapor hiçbir açıklama yapılmadanyayından kaldırıldı. Bakalım bu Huawei meselesi, daha nasıl şekillerde karşımıza çıkacak?

https://www.gsmarena.com/mingchi_kuo_reports_that_huawei_very_likely_to_sell_honor_however_the_report_got_pulled-news-45691.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap