TCL, Prototip Olan Katlanabilir Akıllı Telefon Tasarımlarını Gösterdi!

tcl katlanabilir öne çıkan

Katlanabilir akıllı telefon rekabeti kızışıyor. Galaxy Fold ve Huawei’nin bugün duyurduğu katlanabilir akıllı telefonu, piyasada olan sınırlı cihazlardan bazıları. Fakat fiyatlar sebebiyle ürünlerin henüz son kullanıcıların erişebileceği durumda olmadığını düşünen TCL, 2020 yılının ortalarına kadar ürün satışa sunmayacaklarını açıkladı. Peki elimize geçen prototipler neler gösteriyor?

tlc-katlanabilir-1

Öncelikle firmanın tutumuna bir göz atalım. TCL, yukarıda bahsettiğimiz fiyat etmeni dışında, teknolojinin olgun olmadığındanda bahsediyor, haklı olduğunu az çok anlıyoruz. Çin merkezli bir ekran üreticisinin bile pazara girme isteği, gelecekte bu işin nerelere geleceğinin en net göstergesi.

Şirketin DragonHinge adını verdiği menteşe sistemine sahip olan prototip telefonların birkaç farklı versiyonu bulunuyor. Bu deneme versiyonlarından bazıları enine katlanırken bazıları dikine katlanıyor. 2 ihtimalde de, 2 ekran arasında çok ciddi boşluk kalıyor. Firma, cihazları satışa sunmamalarının bir diğer nedeni olarakta bu kaba tasarımı gösteriyor.

tcl-katlanabilir-2

Bu prototipleri MWC 2019 etkinliğinde sergileyen firma, bu alanda geliştirme yapabilecek teknolojiye sahip olduğunu gösteriyor. Fakat mühim olan teknolojinin yanında bir de hayal gücü. Bakalım firma, 2020 yılının ortalarına kadar bu alanda ne tür gelişmeler kaydedecek?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap