Nokia’dan Yeni Tuşlu Telefon: İşte Karşınızda, Nokia 210!

nokia 210

Tuşlu telefonlarla bir dönemin efsanesi olan Nokia, yine onlar yüzünden yok olma tehlikesiyle baş etmek zorunda kalmıştı. 2017 yılında 3310 modelini yenileyen Nokia, bu modelden pek olumlu sonuç elde edememişti. Şimdi ise, günümüz standartlarının oldukça gerisinde, fakat fiyat olarak hepsinin önünde olan Nokia 210 karşımızda. Gelin bize neler sunduğuna bakalım.

MWC 2019 etkinliği kapsamında çeşitli ürün duyurularında bulunan şirket, “interneti cebinize koyun” sloganıyla Nokia 210’ı kullanıcıların beğenisine sundu. Gelişmiş ülkelerde ne kadar etkili olur bilemeyiz ancak, özellikle gelişmemiş veya az gelişmiş ülkelerde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

2.4 inçlik küçücük bir ekrana sahip cihaza Media Tech’in MT6260A işlemcisi güç veriyor. Facebook, yılan oyunu gibi uygulamalar cihazın içerisinde yüklü olarak gelirken, daha fazla uygulama indirebileceğiniz uygulama mağazasıda cihazda bulunuyor. Gözler Ovi Store’u aradı :(.

Nokia 210’da sadece 16MB dahili hafıza bulunuyor. Cihazın arkasında VGA kamera ve flash bulunurken, ön tarafında her hangi bir kamera yer almıyor. MP3 oynatma desteği ve FM Radio’da cihazın özelliklerinden öne çıkanları. Yani bu cihaz, bizim sandığımız, düşündüğümüz hatta kullandığımız cihazlardan çok farklı.

Eski tip cihazlarda gördüğümüz BL-5C 1020MAh bataryaya sahip cihaz, ortalama 5 gün pil ömrü sunacaktır diye tahmin ediyoruz.

Kömür siyahı, kırmızı ve gri renklerle satışa çıkacak cihazın fiyatı 35USD olarak açıklandı. Satış tarihi en geç yılın 2. Yarısı olacaktır diye düşünüyoruz ancak elimize bir bilgi ulaşmadı.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap