Samsung İçin Üçüncü Çeyrekte Haberler İyi!

samsung logo

Samsung, 2020’nin üçüncü çeyreğinde bazı finansal bilgileri gösteren rehber raporunu yayımladı. Raporda dikkat çekici veriler var, bunun yanında şirket, tüm verileri ilerleyen günlerde yayımlayacağı tam rapor ile açıklayacak.

Gelelim verilere. Samsung, konsolide satışlarda 66 trilyon KRW (57 milyar $) ve işletme karında 12.3 trilyon KRW (10.6 milyar $) gelir elde ettiğini bu raporda paylaşıyor. Açıklanan bu rakamlar, önceki piyasa beklentilerinin üzerinde ve işletme kârları, şirketin kâr açısından 7.78 trilyon KRW (6.73 milyar $) gördüğü geçen yılın aynı dönemine kıyasla %58’lik bir artış gösteriyor.

Samsung, 3. çeyrek rehberlik raporunu yayınladı ve rekor işletme karı bekliyor

Uzun süredir olduğu gibi Samsung’un ev aletleri ve yarı iletken yongaları, bu çeyrekte de büyük ilgi gördü. Akıllı telefon tarafındaki kâr oranlarının büyük bir kısmı ise orta seviye Galaxy A serisi ve amiral gemisi Galaxy Note 20 serisinden geldi. Kâr oranlarının bu denli büyümesinin bir diğer sebebi de, COVID-19 sebebiyle fiziksel mağazalar için ayrılan düşük bütçe.

Samsung aynı zamanda bir panel ve yonga üreticisi, bu 2 bölüm, geçtiğimiz aylarda da Samsung için gelir taşının önemli bir yönünü oluşturuyordu. Detaylı rapor şirket tarafından yayımlandığında, daha fazla bilgiyi öğrenmiş olacağız.

Son olarak bir süre önce söylediğim şeyleri tekrar söylüyorum, Samsung’un bu gelirlerinde Apple’ın ve diğer birçok rakip üreticinin payı var. Markalar için birbirinizi yemeyin.

https://www.gsmarena.com/samsung_releases_q3_guidance_report_expects_record_profits-news-45686.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap