Mi 10 Ultra, DxOMark Sıralamasını Alt Üst Etti!

mi10-ultra

Xiaomi’nin dün duyurduğu akıllı telefonu Mi 10 Ultra, DxOMark tarafından en iyi kameraya sahip akıllı telefon olarak seçildi. Böylece şirketin yeni amiral gemisi, kamera konusunda da zirveyi yakalamış oldu.

DxOMark ekibi, cihazla ilgili incelemesini bitirdi ve toplam puanla listenin en üstünde yer aldı.

Mi 10 Ultra’nın toplam puanı 130. Telefon fotoğraf çekim testinde 142, video çekim testinde ise 106 puan ile rekor kırdı.

Xiaomi Mi 10 Ultra, DxOMark sıralamasında zirvede

İncelemede cihazdaki her sensör, çeşitli senaryolarda (gece modu hariç) test edildi ve lenslerin her biri tekil olarak değerlendirildi. DxOMark ekibi, bu testlerin sonucunda her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmadı. Mi 10 Ultra’yı rakiplerinden ayıran en önemli 2 şey 5X periskop sensörü ve 13mm ultra geniş açı sensörü oldu, ancak ana kamera ve 2X telefoto kamera da çok iyi performans gösterdi.

Ultra geniş açı sensörü, DxOMark’ın 12mm’de (bozulma düzeltmesinden sonra 12.5mm) test ettiği lens. Daha iyi ayrıntı ve daha az pürüzle Mi 10 Ultra’nın kamerası, 13mm geniş açı lense sahip Galaxy S20 Ultra’yı geride bıraktı. Bu kadar geniş alanı çeken kameramız, mükemmel bir otomatik odaklamaya da sahip.

Xiaomi Mi 10 Ultra kamera özellikleri

Mi 10 Ultra’da, 1 / 1.32 inçlik 48MP, optik görüntü sabitleme (OİS) destekli ve F/1.85 diyafram aralığına sahip bir ana kamera bulunuyor. Bunun yanında F/4.1 diyafram aralığına sahip, 5X’e kadar optik, 20X’e kadar hibrit yakınlaştırma yapabilen 48MP’lik periskop kamerayı görmekteyiz. Bu sensörün boyutu ise 1 / 2.0 inç.

Hem ana kamera hem de telefoto periskop kamerası, 8K video kaydını destekliyor.

Kalan son iki kameradan biri 20MP çözünürlüğe sahip, 13mm odak uzaklığı sunan bir ultra geniş açı kamerası ve diğeri de 12MP çözünürlüğünde, 2X’e kadar optik yakınlaştırma sunan ikinci telefoto lens.

 

Xiaomi Mi 10 Ultra, DxOMark sıralamasında zirvede

Xiaomi Mi 10 Ultra’nın kameraları gerçekten mükemmel. DxOMark’ın ne kadar objektif olduğunu tabii ki ilerleyen günlerde yayımlanacak platform ve kullanıcı incelemelerinde göreceğiz.

Önerilen Yazı
Xiaomi Mi 10 Ultra Artık Resmi!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_ultra_tops_dxomarks_rankings-news-44699.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap