Huawei Mate 40, Abisi Mate 20x’in Hoparlörlerini Kullanacak!

mate40-sızıntı1

Huawei’in başına gelenler şuana dek hiçbir üreticinin başına gelmemiştir. Firma, Çin’e casusluk yapmakla suçlanarak ABD tarafından ticari ambargoya tabi tutuldu ve Google hizmetleri, firmanın son akıllı telefonlarında yer almadı. Şirket bu durumun etkilerini en aza indirmek için zaman zaman Google tarafından lisanslı eski donanımlarını içeren yeni cihazlar satışa sunuyor.

Huawei, 2018 yılının sonunda büyük ekranıyla dikkat çeken Mate 20x’i duyurmuştu. Mate 20’nin standart versiyonundan daha büyük bir ekrana sahip bu cihazda stereo hoparlörler yer alıyordu.

Bildiğiniz gibi Huawei, bu yılın son çeyreğinde yeni amiral gemisi Mate 40’ın lansmanını yapacak ve bu akıllı telefonla ilgili elimize bazı bilgiler gelmeye başladı. Bu yazımızdaki sızıntı, cihazın tıpkı Mate 20x gibi bir hoparlör sistemine sahip olacağını söylüyor.

Bu sızıntının kaynağı, Huawei Mate 40’da tıpkı Mate 20x’te olduğu gibi üst ve alt çerçevelerde aynı simetrik yapıda hoparlör ızgaraları olduğunu iddia ediyor. Buradan, cihazın en azından diziliş yönüyle Abisinin hoparlörlerini kullanacağını söyleyebiliriz.

Mate 20x’te Dolby Atmos ses sistemi de yer alıyordu, eğer bu iddia gerçek olursa, Mate 40’da da bu teknolojiyi görmemiz yüksek ihtimal.

Ne yazıkki cihazla ilgili bu sızıntı, bize daha fazla detay vermiyor. Yani cihazın ödünç aldığı kısım sadece ızgara delikleri olabilir ve Huawei Mate 40, daha gelişmiş bir ses sürücüsüyle gelebilir. Bunun yanında, ızgara farklı bir amaçla konmuş olabilir.

Bu akıllı telefonla ilgili elimize daha fazla bilgi ulaşana kadar, söylediğimiz her şey birer tahminden öteye gitmeyecektir. Şimdi cihazla ilgili yeni sızıntıları bekleyelim, bakalım neler olacak?

Peki siz Huawei Mate 40’tan neler bekliyorsunuz?

https://gsmarena.com/the_huawei_mate_40_to_borrow_mate_20_xs_stereo_speakers-news-44064.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap