Samsung, Galaxy Z Fold’un Gizlenen Çentiğine RGB Şeridi Koymayı Planlıyor!

z fold 2

Evet, RGB fanlar, RGB RAM’ler, RGB klavye, kulaklık ve fareler, bunları görmeye alıştınız değil mi? O halde Samsung’un size bir sürprizi var, alışmadığımız bir yerde RGB.

Samsung, geçtiğimiz ay duyurduğu katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold 2’nin menteşe bölümüne renkleri falan da ayarlanabilen bir bildirim sensörü eklemişti. Şirket tarafından WİPO’ya yapılan bir patent başvurusu, şirketin bu seri için farklı ve daha işlevsel bir şeyler denemek üzere olduğunu bize gösteriyor.

Samsung, Galaxy Z Fold'un gizlenebilir menteşesine bir RGB şeridi koymayı düşünüyor

Bu patent, tam RGB renk ile aydınlatılabilecek bir ışık şeridini açıklıyor. Işığı dağıtan ve her şeyin pürüzsüz görünmesini sağlayan bir katmanın yanı sıra ışığı sağlayan altı LED, bu şeritte yer alıyor. Samsung piyasaya yeni Galaxy Z Fold’u sürene kadar benzer bir şey ortaya çıkmazsa, bu RGB şeridi, dünyanın en büyük bildirim ışığı sensörü olarak işlev görebilir. Bence S ve Note serilerinin kenar çerçevelerine de böyle bir şey yapılabilir, ama biraz şarj tüketecektir.

Neyse, şimdi benim fikrimi boşverin, patentte ifade edilene göre şeritte birden fazla LED var ve bu da RGB’yi tek renkte değil, animasyonlar ve farklı renklerde de göreceğimizin kanıtı. RGB ışık şeridini Samsung nasıl gösterecek bilmiyoruz ama, her zaman açık ekranda veya kapalı ekranda, çantamızda güzel animasyonların görünmesi iyi olur:). Tahminim, şirket ayarlanabilir seçenekler sunacaktır.

Samsung, Galaxy Z Fold'un gizlenebilir menteşesine bir RGB şeridi koymayı düşünüyor

Galaxy Z Fold 3, RGB LED şeridi ile gelir mi bunu şu an kestirmek güç, çünkü telefonu görmemize uzun bir süre var. Bunun yanında, patent konusu özelliğin geliştirme süreci ne kadar sürer bunu da bilemeyiz. Samsung’un yeni katlanabilir telefonu Şubat ayındaki Unpacket2021 ayında gelecek, onda bu özelliğin yer alacağını düşünmüyorum, Z Flip serisinin yeni üyesi olur sanırım. Tabii Samsung, farklı bir isimlendirme politikası izlemezse.

RGB LED’leri telefonunuzda görmek sizi heyecanlandırır mı? S ve Note serisinin yanı sıra, oyun telefonlarında böyle bir şey görmek ister miydiniz?

https://www.gsmarena.com/samsung_considers_putting_an_rgb_strip_on_the_galaxy_z_folds_hideaway_hinge-news-45676.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap