İlginizi Çekebilir

Samsung, Galaxy S9 İle Başarılı Olabilecek mi?

Galaxy S9'a kimler sahip olmak isteyecek? İşte tahminlerimiz!

indir (1)

Samsung’un yeni amiral gemisinin tanıtımına saatler kaldı. Tanıtım öncesi tahminlerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Samsung’un S8 modelinde ne kadar başarılı olduğunu bilmeyen yoktur. Sağlam özelliklerin tanıtılması, yeni tasarım anlayışı ve kullanıcıları ilgilendiren bilgilerin aktarılması satışlara olumlu yansıdı

Firma Note 8 ile başarısını sürdürürken 2018 amiral gemisi içinde çalışmalarını sürdürüyordu. Nihayet o gün geldi ve yeni amiral gemisi Galaxy S9, bugün GSMA Mobil Dünya Kongresinin hemen öncesinde duyurulacak.

Ortaya çıkan özelliklere bakacak olursak, bir kesim Galaxy S9’u oldukça sevecekken, bir kesim ise memnun kalmayacak. Gelin bunlara biraz göz atalım.

FARKLI BİR TASARIM BEKLEYENLERİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMAYACAK!

Galaxy S8 uçtan uca sonsuz ekran teknolojisiyle satışa çıkmıştı. S9’un bu tasarımın dışına çıkmayacağı kesin gibi görünüyor. Özellikle arka taraf ve kenarlarda bir değişiklik beklenmiyor. Ön tarafta ise çerçevelerin biraz daha ince olduğunu sızıntılarda görebiliyoruz. Yani farklı bir tasarım beklentiniz varsa, bu cihazı tercih etmemelisiniz, bir çok insanda tercih etmeyecek.

PARMAK İZİ OKUYUCU EKRANA GÖMÜLÜ OLMAYACAK!

Bazı kullanıcılar firmanın ekrana gömülü parmak izi okuyucuyu S9 ile kullanıma sunulacağını düşünüyordu. Ne yazıkki firmadan gelen açıklamalar ve sızıntılar bunun aksini söylüyor ve bu teknolojide Note 9’a kalmış bulunuyor.

S9 TEK, S9+ İSE ÇİFT KAMERAYA SAHİP OLURSA TERCİH EDİLMEYEBİLİR!

Şuana kadar gördüklerim ışığında firma politikalarında değişiklik yapacak gibi duruyor. Bunlardan birisi Apple’a benzer kamera politikası olacak. Bunun nedeni Samsung’un S9+ ile daha fazla satış yapmak istemesi olabilir.

UYGUN FİYAT BEKLEYENLER, ÖYLE BİR ŞEY MAALESEF OLMAYACAK!

İphone X’in 1000USD fiyat etiketinden sonra Samsung’un ne yapacağı merak konusuydu. Sızıntılara bakacak olursak S9, İphone X ile benzer fiyatlarda olacaktır. Buda azıcık da olsa uygun fiyat ile alayım diyenleri hayal kırıklığına uğratacaktır.

Elbetteki bunlar yanlızca birer tahmin ve gerçekleşmeyedebilir, ancak bu özellikleri dikkate alarak bir çıkarım yapacağımıza inanıyorum. Şimdi ise, kimlerin bu cihazı alabileceğine bir bakalım:

DAHA GELİŞMİŞ BİR KAMERA VE İRİS TARAYICI BEKLEYENLER!

Geçen seneki yüz tarayıcı başarısızlığından sonra Samsung, Apple gibi 3 boyutlu bir tarayıcıya geçiş yapacak. Yapılan sızıntılar Samsung’un daha iyi bir güvenlik sistemiyle geleceğini doğruluyor. Aynı zamanda kamerada büyük değişiklikler bekleniyor.

YÜKSEK PERFORMANS ARAYANLAR!

Eski model cihazlar kullanan ve cihazını değiştirmek isteyenler Samsung’un yeni donanımlarını oldukça beğenecektir. Yüksek firekanstaki işlemcisi ve güçlü opdimizasyonu ile S9 diğer amiral gemileri duyurulsa bile liderliği elinde tutacaktır.

GELİŞMİŞ YAPAY ZEKA İŞLEMCİSİ

S8 ile Bixby’i duyuran ve bu alanda ilkkez adını duyurmayı başaran Samsung, S9 ile bunu biraz daha geliştirecek ve kameranız ile gösterdiğiniz yazıları çevirme gibi özelliklere sahip olacak. Benim gibi meraklılar bu özellikten oldukça memnun kalacaktır.

GÜNCELLEME ÖMRÜNÜ UZATMAK İSTEYENLER!

Eski cihaz kullanan kullanıcılar, yeni güncellemelerden yararlanmak için bu cihazı tercih edebilir. Fakat fiyatına bakacak olursak bu, çokta mantıklı görünmüyor.

Ancak satın almak için yeni amiral gemilerini değerlendirmek isteyenlerde olacaktır. Galaxy S9’u satın almak için daha bir çok neden bulunuyor fakat S8 ve S7 kullanıcılarının yeni amiral gemisini satın almalarını önermiyoruz. S7 kullanıcıları gelecek sene çıkacak S10 modeline yönelebilir, köklü tasarım değişiklikleri bu modelde ortaya çıkacak. Sizce, Galaxy S9’a sahip olmak yada olmamak için başka hangi nedenler olabilir?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap