Galaxy Fold Macerasında Sona Gelindi!

galaxy fold satışa çıkıyor

Hepinizin bildiği gibi Samsung, bu yılın başında, Galaxy S10 ile birlikte katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u da duyurmuştu. Cihazı inceleyen ilk kullanıcılar, ürünle ilgili bazı sorunlar yaşadıklarını dile getirince firma, ürünün teslimatını durdurduğunu açıkladı.

Aslında önce ekranda bulunan koruyucunun çıkarılmaması gerektiğini söyleyen Samsung, ekran koruyucuyu çıkarmayanlarında benzer tepkiler ilettiğini görünce cihazla ilgili inceleme yapmaya karar verdi..

Ön siparişlerin teslimatları defalarca iptal edildi

Samsung, bu süreçte kullanıcılara iptal etme ve bekleme seçeneği sundu. Bir kısım kullanıcı siparişini iptal ederken, bir kısım ise beklemeyi sürdürdü, ve Mayıs ayında da ürünlerin teslimatı iptal edildi.

Geçtiğimiz günlerde ürünle ilgili çalışmaların tamamlandığı ve ürünün kısa süre içinde piyasada olacağı sızdırılmıştı, ve beklenen dün gerçekleşti. Samsung, internet sitesinde Galaxy Fold’un çıkış tarihini duyurdu.

fold1

Ayrıca geçmişte ürünü ön sipariş veren kullanıcıların siparişleri iptal edilerek, kendilerine 250USD değerinde hediye çeki verildi, ve konuyla ilgili kendilerine E-posta gönderildi.

Gelen söylentilerde Galaxy Fold’un fiyatının biraz aşağı ineceğine dair bilgiler vardı ama bu bilgiler, ürünün fiyatının 1980USD fiyat etiketine sahip olacağının duyurulmasıyla yalanlanmış oldu.

Galaxy Fold’ta neler değişti?

fold2

Öncelikle cihazın donanımıyla ilgili hiçbir değişiklik yaşanmadı. Yukarıda bahsettiğimiz ekran koruyucu, cihazın çerçevelerine kadar genişletildi, yani sanki cihazın bir parçasıymış gibi göreceksiniz. Bu sayede, ekran koruyucuyu çıkarmanızın zorlaşması hedefleniyor. Aynı zamanda menteşe kısmındaki kalınlıkta azaltılmış durumda. Ayrıca cihazı satın alanlara premium seviyede teknik destek sağlanacağı ve karşılaşılan sorunlara kısa sürede çözüm üretilebileceği, ve kullanıcının yanında olunacağı da açıklandı.

Galaxy Fold’un içinde neler vardı?

Samsung’un Exynos 9820 işlemcisinden gücünü alan cihaza 12GB RAM ve 512GB / 1TB dahili hafıza eşlik ediyor. Cihaz ekranı açıldığında 7.3 inçe kadar büyüyebiliyor. Ekranı kapattığınızda ise ince, 4.6 inçlik bir ekran ortaya çıkıyor, ben çubuk MP3’lere benzetiyorum.

Olurda özellikleri yazarken bir yanlış yapmışızdır, siz aşağıdaki bağlantıdan özellikleri inceleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Samsung’un Sınırlı Sayıda Üreteceği Katlanabilir Akıllı Telefon Galaxy Fold Resmen Duyuruldu!

Galaxy Fold, önce Güney Kore’de, daha sonra ise ABD ve Avrupa’daki bazı ülkelerde satışa çıkacak. Böylece ürün ilk aşamada toplam 14 ülkede satışta olacak, bu ülkeler için önümüzdeki haftalarda lansmanlar yapılacak. Türkiye için her hangi bir bilgi bulunmuyor ancak Unpacket Türkiye lansmanında ürünün Türkiye’ye geleceği söylenmişti.

Siparişler Eylül’ün ortasından sonra teslim edilmeye başlanacak.

Galaxy Fold hakkında fikirleriniz neler? Bir eleştiri yazısı ister misiniz?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap