İlginizi Çekebilir

5G Destekli Xiaomi Mix 3, Qualcomm Snapdragon 855 İşlemci Kullanacak!

MİX3
1

Xiaomi, geçtiğimiz ay, çerçevesiz ekrana sahip Mix serisini güncel donanımlarla yeniledi. Aynı zamanda cihazın, 5G destekli yeni  bir versiyonuda 2019 yılı içerisinde duyurulacak. 

Gelen bilgilere göre Xiaomi, Mix 3’ün 5G versiyonunu gizlice sergiledi. 

Göreceğiniz üzere Mix 3’ün şuanda piyasada olan sürümü, donanımı nedeniyle 5G desteklemiyor. Xiaomi ise 5G destekli bir işlemci kullanmak zorunda, bu yüzden yeni nesil Qualcomm Snapdragon 855 işlemci kullanacak.

Bu sayede Xiaomi, ilk 5G destekli akıllı telefonu piyasaya sürmüş olacak. Cihaz 10GB RAM, kızaklı tasarım ve çift kameraya sahip olacak. Ürün, 650.99USD’ (yaklaşık) fiyat ile ilk olarak Çin’de satışa çıkacak.

Dünya genelinde 2020 yılında 5G’ye geçişin planlandığını düşündüğümüzde, 5G destekli cihazların 2019 yılı içerisinde yaygınlaşması gerektiğini söyleyebiliriz. Kullanıcıların bolca alternatife sahip olması, 5G’nin yaygınlaşmasını hızlandıracaktır.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap