Samsung, Dünya’nın İlk Satın Alınabilen 8K TV’sini tanıttı!

Samsung+8K+Q900FN

Teknoloji öyle hızlı gelişiyorki, yıllar önce siyah beyaz olan TV görüntüleri bile artık renga renk. Her geçen gün gelişen TB pazarında Samsung, prototip değil gerçek olan 8K TV’sini duyurdu.

Cihaz, Q900FN ismiyle raflarda olacak v

görüntülerin çözünürlüklerini cihaza uyarlayacak HDR 16 + desteğine sahip olacak.

Bu TV’de ortam modu denilen bir özellikte bulunacak. Bu sayede TV izlemiyorken size hava durumu, haberler ve fotoğraflar gösterebilecek. Bu sayede, gündemden uzak kalmayacaksınız.

Samsung, tüketici elektroniği fuarı (CES)’de benzer bir ürünün prototipini sunmuştu. Bu ürün içinde fiyat bilgisi açıklanmadı ancak yakın zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor.

 

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap