Huawei Watch GT2 Pro İle İlgili Tüm Bilinenler!

watch-gt-2

Samsung’un başlattığı, Apple’ın satış rekorları kırdığı ve günümüze kadar birçok yetenek kazanan akıllı saat pazarında önemli bir oyuncu da Huawei. Şirket giyilebilir teknolojiler alanında oldukça başarılı işlere imza atıyor ve bunu popülerliğinden anlayabiliyoruz.

Geçen haftalarda da şirketin Watch Fit isimli bir orta seviye akıllı saat üzerinde çalıştığını öğrenmiş, sizlere özelliklerini aktarmıştık.

Taptaze bir sızıntı ise Huawei’in akıllı saat ailesine, Watch GT2 Pro isimli bir amiral gemisi dahil etmek için çalıştığını bizlere söyledi.

Adından da anlıyoruz, bu Fit’deki gibi dikdörtgen bir tasarımla gelmiyor, şirket o modelde tasarımda yeni bir şeyler deneyecek. Bu saat ise Watch GT2’nin bir geliştirilmiş versiyonu olacak.

Huawei Watch GT 2 Pro görüntüleri, özellikleri ve sertifika sızıntısı

Huawei’in bu saatiyle ilgili çok şey diyeceğiz, o yüzden tasarımdan direkt başlıyoruz. Watch GT2 Pro, bir Sport bir de Classic versiyonla tüketicilerin beğenisine sunulacak. Ayrıca saat Gece Siyahı ve Nebula Grisi gibi çeşitli renklerle göz kamaştırıyor.

Huawei, Watch GT2’ye yeni bir model ekleme konusunda çok yabancı değil. Şirket ilk GT2’de Classic, Sport ve Elite olmak üzere 3 farklı varyant sunmuştu, bu saatler birbirlerinden tasarım yönünden tamamen farklı ve 46 ve 42mm olmak üzere 2 boyut seçeneğiyle satılıyordu.

Aşağıda da GT2 Pro’nun fotoğrafları var.

Huawei İzle GT 2 ProHuawei İzle GT 2 ProHuawei İzle GT 2 Pro

Watch GT2 Pro sızıntısı, saatin boyut seçenekleri vs. konular ile ilgili bize elle tutulur çok fazla bilgi vermiyor. Ancak cihazın gövdesinin Titanium malzemeden yapılacağını bizlere söylüyor. Fakat resimlere baktığımızda bununla ilgili de pek bir destekleyici bilgiye ulaşamıyoruz.

Saatin kenar jantları ise standart Watch GT2’ye göre hem inceltilmiş, hem de kayganlaştırılmış. Elde kavraması kolay olacak yani.

Huawei giyilebilir cihazlarda da, Honor giyilebilir cihazlarda da bu zamana kadar hep kalın çerçeveler gördük. Yeni tasarım, 2015 yılında duyurulan Huawei Watch’a geri dönüyor. Bence bu daha şık.

Bununla birlikte GT2 Pro, GT2’ye göre standart bir kayış ek tasarımı kullanıyor gibi gözüküyor. Saatin kayış alanları da daha sıkı tasarlanmış.

Sızıntı, bol ürün görselleriyle beraber GT2 Pro’nun iddia edilen bazı özellikleriyle ilgili bilgiler de veriyor. Bu özellikler; 100’den fazla yeni egzersiz modu ve SpO2 izleme ile desteklenen 5ATM su geçirmezlik derecesi, profesyonel sağlık takibi ve gelişmiş grafik yonga seti.

Görsellerden anlaşılacağı üzere saatte bir hoparlör var ve arama yapabiliyor. E-SIM desteği de cihazda yer alabilir belki ama bu arama özelliğini, sanıyorum telefonunuzla da kullanabiliyorsunuz.

Huawei Watch GT 2 Pro görüntüleri, özellikleri ve sertifika sızıntısı

Saatin pil ve şarj konularına gelelim, şarj işlemi, akıllı telefonlarla ters şarj dahil tamamen kablosuz olacak. Sızıntı saatin de kablosuz şarj edebilme özelliğinin olduğunu söylüyor fakat bu çok mantıklı değil, zaten küçücük batarya var, nasıl yapacak bu işi:). Bu muhtemelen bir çeviri hatasıdır.

Kaynağa göre saatin pili tek şarjla 2 hafta gidecek ve bazı rakipleri gibi saati taşırken yanımızda şarj cihazı gezdirmeyeceğiz.

Tabii, bu kadar iyi pil ömrü, Huawei ekosistemine tüketicileri çekecektir.

Huawei Watch GT 2 Pro görüntüleri, özellikleri ve sertifika sızıntısı

Watch GT2 Pro’nun kablosuz şarj parametreleriyle ilgili de bazı bilgiler var, eğer doğrularsa saat, 10W (5V @ 2A) güçte şarj olabilecek. Tabii bu dediğimiz gibi kablosuz şarj yani cihaza giden gerçek akım çok daha düşük olacaktır.

Huawei Watch GT 2 Pro EEC sertifikası

Huawei Watch GT 2 Pro EEC sertifikası

Son olarak saat Avrupa Ekonomi Topluluğu’ndan da bir sertifika almış, burada da bazı özellikler var. Saatin  model numarası da (VID-B19.) buradan karşımıza çıkıyor.

Watch GT2 Pro, gelecekte daha çok sızıntıyla karşımıza çıkacaktır, yeni bir şeye denk gelirsek sizlerle paylaşacağız.

Kaynak

Arkadaşlar, GSM Arena’nın aldığı bu haber, Türkçe bir siteden alınmış ve bu beni oldukça şaşırttı. Ben de bunu sonradan fark ettim, D. Yani haber Türkçe’den İngilizce, İngilizce’den Türkçe oldu. Aşağıda 2 kaynak da var.

https://www.gsmarena.com/huawei_watch_gt_2_pro_images_features_and_certification_leak-news-44992.php

https://www.huaweiailesi.com/watch-gt-serisinin-yeni-uyesi-gt2-pronun-ozellikleri-ve-gorselleri/

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap