İlginizi Çekebilir

Realme Q2, Deri Bir Arka Kapağa Sahip Olacak!

realme q2

Üreticilerin akıllı telefon tasarımı konusunda artık monotonlaştığı bir dönemdeyiz. Çentik, delik, damla falan derken, artık telefonları birbirinden ayırabileceğimiz tek şey çentiğin ya da kamera deliğinin nerede konumlandırıldığı veya boyutu. Sektöre büyük bir yenilik şart, ben bu yeniliği katlanabilir telefonlardan bekliyorum aslında, ama yine de elimizdeki bar tipi telefonlar neden daha farklı olmasın diye düşünüyorum.

Galaxy Note 3, S5 ve Note 4’ün arka kapaklarını belki hatırlarsınız, deri görünümü kazandırılmış başarılı bir plastik kullanılıyordu. Samsung, Galaxy S6 ile birlikte bu “çakma deri” tasarımını terk etti ancak, Realme’den benzer bir şey görmeye yakınız. Tabii gerçek deri olacak sanıyorum.

Realme Q2’nin bu Ekim ayı içerisinde resmileşmesi bekleniyor, fakat şirketten bir bilgi gelmedi. Ama durun, bu deri kapağı Realme CMO’su Xu Qi Chase’dan öğreniyoruz, CMO, telefonun resmi görüntülerini yayımladı. Gelen tanıtım fotoğraflarından arka kapak tasarımının deri olduğunu görüyoruz. Ayrıca sağ üst köşede, 48MP ana kamerayı içeren dörtlü kamera kurulumu gözümüze çarpıyor.

Aşağıdan, ilgili görselleri inceleyebilirsiniz.

Realme Q2Realme Q2

Gelelim şimdi fotoğraflardan yapabileceğimiz yorumlara, Realme Q2’nin sağ tarafında bir güç tuşu, sol tarafında ise ses kontrol tuşlarını görüyoruz, her hangi bir parmak izi okuyucu ne arkada, ne kenarlarda yer alıyor. Tabii güç tuşuna entegre olma ihtimalini düşünebilirsiniz fakat tuş sadece güç anahtarı olarak görünüyor. Bu da, ekran altı bir sensör göreceğiz demek oluyor. Optik veya ultrasonik parmak izi okuyucu için gereken bir şey de OLED ekran, işt bu telefonda o da olacak. Alın size 2 tane güzel detay.

Gelelim kamera ile ilgili duruma, bu telefonda yer alan arka kamera dizilimi daha önce Realme X7 ve Realme V5 5G’nin arkasında yer alan kameralarla aynı görünüyor.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da “Digital Chat Station” adıyla bulunan  sızıntı kaynağı da 2 telefon tanıtılacağını söylüyor, Realme Q2 ve Q2 Pro. Bunun yanında bu kaynak, bazı önemli özelliklerden de bahsetti ve bu özellikler, X7 serisi ile aynı. Aşağıdaki fotoğraftan bu özelliklere bakabilirsiniz.

Realme Q2 ve Realme Q2 Pro'nun söylentili özellikleri

Asıl merak edilen konu, Realme’nin amiral gemi telefonları X7 ve X7 Pro’yu bu Q2 ve Q2 Pro ile daha az kaliteli bir kamera dizilimi kullanarak yeniden piyasaya mı süreceği, yoksa farklı bir strateji mi izleyeceği. Eğer ilkiyse X7 ve X7 Pro’ya göre biraz daha uygun fiyatlı bir amiral gemisi göreceğiz ve bu mükemmel olacaktır.

Realme Q2’nin, 13 Ekim’de Çin’de düzenlenecek yerel bir etkinlikte resmiyet kazanacağı düşünülüyor, ayrıca telefonu Çin dışında da görmeyi umuyorum.

https://www.gsmarena.com/realme_q2_teased_by_company_exec_will_have_a_leather_back_panel-news-45704.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap