Amnesia: Rebirth duyuruldu!


Soma’dan sonra büyük sessizliğe gömülen Frictional Games, Sonunda yeni oyunu Amnesia: Rebirth’ü duyurdu. Aslında bir kaç ay önce Teaser paylaşmışlardı ama beni az çok tanıdıysanız, Teaser videolarını haber yapmadığımı bilirsiniz.
Neyse, Haberimize gelecek olursak şöyle bir oyun Amnesia: Rebirth.
Şu anlık sadece PC ve PS4 için duyuruldu fakat ileride Switch ve Xbox One için de gelmesi muhtemel.
Bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyor fakat çıkış tarihi belirsiz. Oyun, Yeni bir hikaye, Yeni bir ana karakter, Yeni bir ortam ile eski Amnesia oyunlarından öğrendiklerimiz üzerine kurulu olacak.
Amnesia: A Machine for Pigs eleştirmenler ve oynayanlar tarafından pek beğenilen bir oyun olmamıştı. Umarım bu oyun da onun kaderini paylaşmaz.
Bu arada, Amnesia Rebirth’ün şerefine tüm Frictional Games oyunları indirime girdi. Steam’den göz atabilirsiniz.
Nefes bile almayın. Yaratık sadece birkaç santim uzağınızda. Tek bir amacı var, o da korkularınızdan beslenmek. Böylece karanlıkta sinmiş, içinizdeki sesi susturmaya, korkularınızı bastırmaya çalışıyorsunuz.
“Seni tanıyorum. Neler yapabileceğini biliyorum.”
Amnesia: Rebirth’te Tasi Trianon rolünde Cezayir çölünün ortasında uyanıyorsunuz. Günler geçmiş. Neredeydiniz? Neler yaptınız? Diğerleri nerede? Yolculuğunuzda geriye doğru giderek geçmişinizin parçalarını toplamaya çalışın. Bundan sağ kurtulmanın tek yolu sizi içten içe yiyen korkunun üstesinden gelmek.
“Ne öfkelenebilir ne de korkuya kapılabilirsin.”

Zaman aleyhinize işliyor. Kendinizi Tasi’nin yerine koyup kişisel korku ve acılarla dolu yolculuğunda ona rehberlik edin. Bu ıssız yerde yolunuzu bulmaya çalışırken umut, korku ve içinizi yakan pişmanlıklarla da mücadele edeceksiniz. Başarısız olursanız her şeyinizi kaybedeceğinizi bilerek bu yolculukta adım adım ilerlemek zorundasınız.
Haydi sizi yormayayım, İndirime giren oyunları yazayım buraya.
Soma 4,90 TL. Geçen yıllardan birinde GOG ücretsiz vermişti, Kaçırdıysanız alın derim.
Amnesia: A Machine for Pigs — 3,10 TL
Amnesia: The Dark Descent — 3,10 TL
Penumbra Overture — 1,80 TL
Penumbra: Black Plague Gold Edition — 1,80 TL
Eğer tüm oyunları tek pakette edinmek istiyorsanız da 13 TL ödüyorsunuz.

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.