5G Destekli Huawei Mate 20X Geliyor!

mate 20 pro duyuruldu

Huawei, Pazar günü düzenlediği toplantıda katlanabilir akıllı telefonu Mate X’i duyurmuştu. Bu cihazın katlanmasının yanında bir diğer önemli özelliği ise 5G desteği olmasıydı. 2300EURO’luk fiyatıyla son kullanıcının bu teknolojiden faydalanamayacağını düşünen Huawei, Ekim ayında Mate 20 serisiyle duyurduğu Mate 20X’in 5G destekli bir versiyonunu geliştiriyor.

Mate20X, 7.2 inçlik devasa bir ekrana ve 22.5w hızlı şarj desteğine sahip 5000MAh’lik bir bataryaya sahip. 5G’nin genelde medya tükeetimi için faydalı olacağını düşündüğümüzde firmanın tablet sınıfına giren bu cihaza 5G desteği getirmesi gayet doğal.

Huawei Mate20x, Huawei tarafından geliştirilen Kirin 980 işlemciden güç alıyor. Bu işlemci Qualcomm Snapdragon 845 ile 855 arasında bulunan, güçlü bir işlemci. Cihaz aynı zamanda 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza seçeneğine sahip.

Cihazı satın aldığınızda EMUI 9 arayüzüne sahip, Android 9.0 Pie işletim sistemiyle gelen bir cihazla karşılaşacaksınız. Cihazda ne yazıkki kablosuz şarj desteği bulunmuyor.

Çıkış tarihine gelecek olursak, Huawei yetkilileri net bir tarih paylaşmadı. Ancak bu yılın ikinci çeyreğinde cihazı raflarda görmemiz muhtemel. Fiyata gelirsek, normal Mate 20x’ten 100EURO daha pahalı olacağına kesin olarak bakılıyor. O cihaz, Avrupa’da 899EURO fiyat etiketiyle satışa çıkmıştı.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap