Nokia C3, Dikkat Çeken Fiyatıyla Tanıtıldı!

nokia-c3

Bir zamanlar adını duyduğumuzda bize birçok şeyi anımsatan Nokia, Windows Phone’dan sonra telefon bölümünün haklarını 10 yıl süreyle HMD Global’a devretmişti. HMD Global de yeni Nokia telefonlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Nokia C3, giriş seviyesi bir telefondu ve zaten bir süredir bekleniyordu. Şimdi bu cihazı yakından tanıyacağız.

HD+ çözünürlüğünde 5.99 inçlik bir ekranla gelen Nokia C3, Android 10 ile kutusundan çıkacak. HMD Global’in güncelleme konusunda bonkör davrandığını biliyoruz, o yüzden Android 11’i de bu cihazda göreceğimizi düşünüyorum.

Polikarbon plastik malzemeden üretilen telefon, 1.6GHz hızla çalışan ve muhtemelen Unisoc SC9863 SoC’nin bir parçası olan 8 çekirdekli bir işlemciden besleniyor.

3GB RAM ve MicroSD kart ile genişletilebilen 32GB dahili hafızaya sahip Nokia C3’e 128GB’a kadar kartları takabiliyorsunuz.

Ön ve arkada birer adet kameraya sahip telefonun arkasında parmak izi okuyucunun eşlik ettiği 8MP ana kamera ve önünde de 5MP’lik selfie kamerası yer alıyor.

Nokia C3, 5,99 inç ekran ve 3,040 mAh pil ile 100 $ karşılığında geliyor

5W’lık standart bir şarj adaptörüyle kutudan çıkan telefon, Micro USB girişine sahip ve bu ikilinin doldurduğu batarya 3040mAh. Telefonun diğer özellikleri arasında FM Radyo, 3.5mm jak girişi,çift SIM girişi ve Google Asistan gibi hizmetleri hızlıca başlatmanızı sağlayan switch’i sayabiliriz.

Nokia C3, 2 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak ve 13 Ağustos’ta Çin’de satın alınabilir olacak. Fiyat ise 95USD.

Nokia C3Nokia C3

https://www.gsmarena.com/nokia_c3_specs_price_sale_date-news-44583.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap