İlginizi Çekebilir

Oppo F17 Tasarımı Resmi Videoyla Doğrulandı, Telefonda 6 Kamera Var!

f17

Çin’deki en büyük teknoloji şirketi olan BBK’nin en büyük markası Oppo, yeni telefonlarıyla tüketicileri cezb etmeye çalışıyor. Ülkemizde de Acun ILICALI, Sıla gibi ünlü kişilerle yüksek bütçeli reklam filmleri çeken Oppo, yeni akıllı telefon serisi F17 ile yine bir kesim kullanıcının dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

F17 aslında bir seri, standart ve Pro olmak üzere 2 modelle duyurulacak.

Oppo, F17 Pro için dün Hindistan’da satılacağına yönelik bir duyuru yaptı ve o duyuruda 164gr ile hafif, 7.64mm ile oldukça ince olduğunu söyleyerek F17 Pro’nun “2020’nin en şık akıllı telefonu” olduğunu vurguladı.

Oppo, F17 Pro’nun özellikleri ile ilgili bilgi paylaşmadı fakat ailenin küçük üyesi F17’nin varlığını, yayımladığı video ile doğrulamış oldu.

Not: Video başlık ve açıklamasında Pro takısı geçtiği için videodaki cihaz Pro modeline ait olabilir.Ayrıca Bununla yetinmeyen şirket, F17 serisinin tasarımını bize gösteren kısa bir klibi de yayımladı.

Gelen video, F17 serisinin ön tarafında, 2 adet kamera içerecek deliği gösteriyor. Bu delik sol üst köşede. Arka sağ tarafta ise led Flash ile desteklenen dörtlü arka kamera kurulumunu görmekteyiz.

Oppo F17 serisi tasarımı son resmi videoda ortaya çıktı

Klip tarzı bu kısa video, F17 serisinin 6 farklı renkle geleceğini bizlere gösteriyor fakat hangi renk sstandart model için, hangi renk Pro için bunu bilmiyoruz.

Ayrıca video başlık ve açıklamasında Pro kelimesi geçiyor, buradan da gösterilen modelin Pro sürümü olduğu yorumu yapılabilir.

Yakından incelendiğinde alttaki USB portunun yanında 3.5mm kulaklık jakı gözümüze çarpıyor. Ayrıca güç tuşunda bir parmak izi okuyucu yok, F15 modelinde ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu vardı, muhtemelen F17 veya F17 Pro için de böyle olacaktır. Aşağıda, yayımlanan videoyu izleyebilirsiniz.

Oppo F17 ve F17 Pro’nun işlemci, RAM gibi teknik özellikleri hâlâ bir sır olarak duruyor, fakat ikilinin Hindistan’da Eylül ayında satışa çıkacağını düşündüğümüzde hem fazla beklemeyeceğimizi anlıyoruz hem de ilerleyen günlerde karşımıza sızıntılar sayesinde daha fazla bilgi gelecektir.

https://www.gsmarena.com/oppo_f17_f17_pro_design-news-44859.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap