Realme X7 Pro 5G, Küresel Lansmandan Önce NCC’de Göründü!

realme x7 temsili

Çinli üreticiler, telefonlarını kendi ülkelerinde satışa çıkarırken birkaç süreci tamamlamaları yeterli oluyor. Fakat söz konusu global pazar olduğunda, FCC, NCC bs. gibi tekerlemeye benzeyen bir sürü sertifika sürecinin tamamlanması gerekiyor.

Aslında telefonla ilgili bazı detayları geçtiğimiz hafta yine Tayvanlı NCC’de görmüş, ürünün Çin dışına çıkacağını öğrenmiştik. Şimdi NCC’den telefonun görselleri ve şarj hızı gibi çeşitli detayları geldi.

RMX 2121 model numarasını taşıyan bu akıllı telefon, 65W SuperDart hızlı şarj desteğiyle gelecek, ayrıca MediaTek Dimensity 1000+ işlemciden güç alacak. Bu işlemcide zaten gömülü bir 5G modemi yer alıyor. Şimdi görelim bakalım Realme X7 Pro’nun yüzünü:

Realme X7 Pro NCC listesi

Realme X7 Pro NCC listesi

Dediklerinizi duyar gibiyim, bu telefonun tasarımı X7 Pro ile aynı. Zaten onun 5G’li versiyonu olduğu için tasarımda bir değişiklik beklememek gerekiyor. 6,55 inçlik damla çentikli ekran ve arkada yer alan dörtlü kamera kurulumuyla telefon, X7 Pro ile görsel ve kamera donanımı olarak aynı görünüyor. Bunun dışında işlemci ve diğer konularda bir değişiklik olacak mı ben şahsen düşünmüyorum, fakat yine de görmeden konuşmayalım.

Realme X7 Pro piller

Realme X7 Pro piller

NCC verisi, telefonun çift hücreli (2X 2250mAh) pilini bize gösteriyor. Çift hücreli pil yapısı ve kutudan çıkan 65W SuperDart hızlı şarj adaptörüyle Realme X7 Pro 5G, sıfırdan yüze 35 dakikada ulaşabiliyor.

65W SuperDart şarj cihazı

65W SuperDart şarj cihazı

*65W hızlı şarj adaptörü

Sertifika, telefonun 8GB RAM ve 256GB dahili hafıza ile geleceğini de onaylıyor. Eğer bir sorun yaşanmazsa Realme’nin bu telefonu, MediaTek Dimensity 1000+’dan güç alıp global pazara sunulan ilk Realme cihazı olacak.

https://www.gsmarena.com/realme_x7_pro_5g_now_appears_on_ncc_certification_database-news-45684.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap