Vestel, IFA Fuarında Yeni Akıllı Telefonları Venüs Z30 ve Venüs V6’yı duyurdu!

vestel-venus-v6-ozellikleri-ve-fiyati-5

IFA fuarı ttüm hızıyla devam ederken, yerli üreticimiz Vestel’de yeni akıllı telefonları Venüs Z30 ve Venüs V6 modellerini tanıttı. Özelliklede Z30, amiral gemisini andıran bir tasarıma sahip. Gelin, bu cihazın teknik özelliklerini hep birlikte incceleyelim.

Vestel Venüs Z30 Özellikleri

6.18-inch boyutunda İncell teknolojisiyle geliştirilen V30, FHD+ (1080×1246) ekran çözünürlüğüne ve 19/9 görüntü oranına sahip. Cihazın ekranını, Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi koruyor. Günümüzde eski kalan bir teknoloji olsada cihazı iyi bir şekilde koruyacağını tahmin ediyoruz.

Telefonda 2.5GHz hızına sahip Media Tek 6763T işlemci bulunuyor ve bu işlemci 8 çekirdeğe sahip. 4GB RAM ve artırılabilir 64GB dahili hafızada cihazın öne çıkan özelliklerinden.

7.9mm kalınlığa ve 168g ağırlığa sahip telefon metal çerçeve ve cam kaplamalı arka kapağa sahip. Arka tarafta 16MP ve 2MP çözünürlüklerinde çift kamera bulunurken, ön kamerada ise yüz tanıma teknolojisine sahip 16MP kamera bulunuyor. 2 kamerada Bokeh efektiyle çekim yapabiliyor. USB TYPC, Bluetooth 4.0 ve Wİ-Fİ 811 A/B/G/N teknolojilerinide içinde bulunduran bu cihaz, 3300MAH bataryadan besleniyor. Cihazda parmak izi okuyucu olduğunuda belirtelim.

Venüs Z30’un, günümüzde sıkça gördüğümüz çentikli tasarımdan nasibini aldığını görüyoruz. Bu sayede daha büyük ekrana daha küçük boyutlarda sahip olabiliyoruz. Arka tarafta ise kavisli bir şekilde telefona bağlı camla kaplı bir kapak bulunuyor ve tahmin edersinizki bu kapak çıkarılamıyor. Arka tarafta çift kamera, flash ve parmak izi okuyucusuda bulunuyor.

Cihaz, Ekim ayı gibi satışa çıkacak. Fiyat bilgisi ise açıklanmadı.

Venüs V6

Daha küçük bir ekrana sahip olan Venüs V6, Altın ve siyah renkleriyle satışa çıkacak.

5.7-inch boyutunda HD+ çözünürlüğe sahip cihaz Corning Gorilla Glass 3 cam ile korunuyor. 151.9×74,2×8.1mm boyut ölçülerine sahip cihazın arka tarafında çift kamera, ve parmak izi okuyucu bulunuyor. 156gr ağırlığa sahip cihaz, uygun donanım özellikleriylede dikkat çekiyor.

3GB RAM ve 2TB’ye kadar artırılabilir 32GB dahili hafızası bulunan cihaz Qualcomm Snapdragon 450 işlemcisinden gücünü alıyor. 1.8GHz hızında çalışan bu işlemci 8 çekirdeğe sahip.

Cihaz, Android Oreo ile kutudan çıkacak.

Ana kamera 13MP ve 5MP’lik 2 sensör bulunuyor ve  Bokeh efektinde ve geniş açı çekimlerde kullanılabiliyor. Ön tarafta yine Bokeh efekti yapabilen ve flash’ı bulunan 8MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. LTE, Wİ-Fİ 802.11 A/B/G/N, parmak izi okuyucu, pusula, jiroskop sensörüde bulunuyor.

3366MAH bataryaya sahip cihazı Quick Charge 3.0 teknolojisi ve TYPC kablosuyla çok kısa sürede doldurabiliyorsunuz. Ekim ayında satışa çıkacak bu cihazında fiyat bilgisi açıklanmadı.

VENÜS Z30 RESIMLERI
nullV30

V30

VENÜS V6 RESIMLER

V6

V6

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap