Vivo, Orta Seviye Özellikleriyle X50e 5G’yi Duyurdu!

x50e-5g

Çinli üreticilerin bir birinin aynısı telefonlar çıkarma çalışmaları tam gaz devam ediyor, şimdiki telefon da Oppo’nun alt markası olan Vivo’dan geliyor. Ama hakkını yemeyelim, bu biraz farklı.

Şirketin yeni duyurduğu bu telefonun adı ise X50e 5G, Tayvan pazarı için sunulacak.

X50e 5G, arkada dörtlü kamera kurulumu, 33W hızlı şarj desteği ve Snapdragon 765G işlemci ile orta seviyenin biraz üstünde kendine yer buluyor. Ayrıca bu telefon, X50 serisinin en ucuz 5G modeli.

Şimdi bu telefonu tanımaya ekrandan başlayalım, ekran altı parmak izi okuyucuyla gelen 6.44 inçlik AMOLED bir panelle gelen telefon, %103 NTSC  renk oranına sahip. Üstte, su damlası çentiğin içinde ise F/2.0 diyafram aralığına sahip 32MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası var.

vivo, 48 MP ana kamera, Snapdragon 765G ve 8 GB RAM ile X50e 5G'yi duyurdu

Gelelim arka tarafa, çünkü buradaki kameralar segmentine göre başarılı görünüyor, en azından donanımsal olarak. 48MP çözünürlüğüne ve F/1.79 diyafram aralığına sahip ana kameraya; 8MP çözünürlüğünde ultra geniş açı sensörü, 13MP çözünürlüğünde Telefoto lens ve 2MP makro kamera destek oluyor, bu kameralar, elmas şeklinde yerleştirilmiş.

vivo, 48 MP ana kamera, Snapdragon 765G ve 8 GB RAM ile X50e 5G'yi duyurdu

Demin de söylediğim gibi Snapdragon 765G işlemciden güç alan cihaz 5G’yi destekliyor. 8GB RAM ve micro SD Card ile genişletilebilen 128GB dahili hafıza ile gelen Vivo X50e 5G, 4350mAh değerinde bir pili gövdesinin altında barındırıyor. Bu pil, kutudan çıkan 33W hızlı şarj adaptörüyle hızlıca dolabilecek. X50e 5G, NFC desteği ve 3.5mm kulaklık girişine de sahip.

Özellikleriyle başarılı görünen bu ürün, 1 Ekim’den itibaren 13.990 NT $ (480 $) fiyat etiketiyle Tayvanlı tüketiciler için satışta olacak. Telefon çok yüksek ihtimalle başka pazarlara gelmeyecek.

Evet, şirketler artık her ülkede aynı telefonu sunmak yerine ülkeye özel telefon üretiyor, yakında şehir şehir, ilçe ilçe ayrım yapılırsa şaşırmayın. Bu işin suyu iyice çıkacak gibi, bakalım göreceğiz.

https://www.gsmarena.com/vivo_announces_x50e_5g_with_48mp_main_camera_snapdragon_765g_and_8gb_of_ram-news-45554.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap