Lenovo, Snapdragon İşlemcili Dizüstü Bilgisayarı Yoga C630’u Duyurdu!

img-0063e-1

Qualcomm, bu yılın başında düzenlenen CES 2018’de Snapdragon 850 işlemcisini duyurmuştu. Duyuru sırasında bu bilgisayarların, yıl sonuna doğru piyasada olmaya başlayacağıda söylenmiş, bazı markalarla iş birliği yapılmıştı. Lenovo, Yoga C630 modeliyle ilk ürünün duyurusunu gerçekleştirdi.

13-inch boyutunda full HD ekran çözünürlüğüne sahip cihaz, gücünü Qualcomm’un dizüstü cihazlar için geliştirdiği Snapdragon 850 işlemciden alıyor. Cihaz katlı menteşe tasarımına sahip. Cihazın full HD ekranında, 25 saat video izleyebileceğiniz iddia ediliyor. SIM kart girişi bulunan cihazda, mobil operatörünüz destekliyorsa 1.2GBPS’ye kadar hız alabiliyorsunuz.

Bağlantı noktası olarak cihazda 2 adet USB-C portu bulunuyor. Qualcomm’un iddiasına göre bu bilgisayarlar tıpkı cep telefonları gibi sürekli açık kalabilecek ve kilidini saniyeler içerisinde açabileceksiniz. Snapdragon 850, 835’den %30 daha performanslı olduğunu iddia ediyor. Word, Eksel gibi uygulamaların masaüstü sürümlerinde ise her hangi bir sorun bulunmuyor.

Cihazın 4GB ve 8GB RAM ve 128/256GB dahili hafızalı versiyonları bulunacak.  Cihazın fiyatı ise 850USD’den başlıyor ve yıl sonuna kadar piyasada olacak.  Hemen aşağıda, görselleri inceleyebilirsiniz.

 

yogac630

yogac630-1

yogac630-3

Cihazın ekran kasa oranının başarılı olduğunu söyleyebilirim. Tasarımda oldukça şık duruyor. Umarım, bu cihazı uygun fiyatla hem ülkemizde hemde tüm Dünya’da görebiliriz.

KAYNAK: https://www.engadget.com/2018/08/30/lenovo-yoga-c630-wos-snapdragon-850-pc-hands-on/#gallery=934366&slide=7410541&index=3
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap