Huawei P40 Pro’nun Yeni Renkleri ve P40 Premium ortaya Çıktı!

Huawei P40

Huawei, 2020 amiral gemisi akıllı telefonlarını 26 Mart’ta tüm Dünya’ya tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni P40 ve P40 Pro’nun duyurulmasına 1 haftadan kısa bir süre kalmışken, cihazlarla ilgili sızıntılar da artmaya başladı. Dün P40 ve P40 Pro’nun render görüntüleri ortaya çıkmıştı ve bugün, güçlü sızıntılarıyla ünlenen Evan Blass (aka @evleaks) bu telefonlar için 2 yeni renkle karşımıza çıktı.

 

Aşağıda göreceğiniz üzere siyah ve gümüş renk seçenekleri, tüketicilerin beğenisine sunulacak. Ayrıca fotoğrafta P40 Pro’nun aşırı kıvrımlı ekranını kendini gösteriyor. Aşırı dememizin sebebi, üst ve alt kenarların bile kıvrımlı olması. Bunun yanında P40 Pro’da, P40’a ek olarak 1 kamera daha bulunuyor.

Kore’den gelen farklı bir sızıntı, P40 ve P40 Pro’nun yanında bir başka akıllı telefonun daha duyurulacağını gösteriyor. P40 Lite, geçtiğimiz ay resmiyet kazanmıştı, zaten baktığımızda cihazın pek de 1Lite”‘ye benzemediğini anlıyoruz. P40 Premium olarak adlandırılmasını beklediğimiz akıllı telefon, çılgın bir kamera kurulumuyla gelecek. Cihaz için tahmin edilen isimler P40 Premium, P40 Pro Premium veya P40 Pro Premium Edition olarak belirtiliyor yani hangi isim kullanılacak tam olarak belli değil, ancak umarım en kısa isimle (P40 Premium) olarak duyurulur, uzun bir ismin çok tercih edilebilir olacağını düşünmüyorum.

P40 Premium’da görünüşe göre 2 telefoto kamera var. Bu kameralardan biri F/4.0 diyafram açıklığına sahip, 240mm lens ile gelen bir kamera ve 10x optik zoom desteği ile sunulacak, bu kameranın çözünürlüğü bilinmiyor. Birde 8MP çözünürlüğünde F/2.0 diyafram aralığına sahip 80mm lensle gelecek, 3x optik zoom desteği sunan bir tane daha telefoto kameramız var. Bu kameralar, PDAF ve OIS desteğine de sahip olacak.

Ana kamera F/1.8 diyaframa sahip PDAF ve OIS içeren 52MP’lik bir sensör içeriyor. Bunu yanında ön tarafta da 32MP çözünürlüğünde derinlik algılama ve yüz tanıma için TUFE 3D bir sensör bulunuyor. Bu kameranın diyafram aralığı ise F/2.0..

P40 Premium’un beklenen özellikleri arasında 120Hz tazeleme oranı sunan 6.7 inçlik 1440×3160 çözünürlüğünde OLED ekran, Kirin 990 5G işlemci, 12GB RAM ve 512GB dahili hafıza bulunuyor.Dahili hafıza Huawei’in NanoSD kartlarıyla genişletilebiliyor. Huawei P40 Pro’nun ise en fazla 8GB RAM ve 256GB dahili hafıza ile sunulması bekleniyor. Tüm cihazlar, Android 10 işletim sistemiyle gelecek.

P40 serisinin kamerası ve diğer küçük detaylar ile ilgili bilgi almak için kaynakçayı ziyaret edebilirsiniz. Huawei’in yeni akıllı telefonları hakkında fikirleriniz neler?

https://www.gsmarena.com/huawei_p40_and_p40_pro_press_renders_leak_p40_premium_to_have_two_telephoto_cams-news-42156.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.