İlginizi Çekebilir
Gears 5 inceleme!

İŞTE KARŞINIZDA, YENİ TECHNO VOİCE!

Bu zamana kadar neler yaptığımızın kısa bir açıklaması!

FB_IMG_1518189855559.jpg

Uzun süredir üzerinde çalıştığımız plan tamamlandı ve bir platform olma yolunda hızla ilerliyoruz.

KURULUŞUMUZDAN BU YANA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR

YouTube kanalımız 2016’da Techno Voice adını aldığı için yanlızca 2016’dan başlamayı tercih ettik.

İLK ADIM: BİR FACEBOOK SAYFASI!

Her teknoloji portalının bir Facebook sayfası vardır. Bizde 2016’nın Mart ayında Facebook sayfamızı açtık.

DESTEK TWİTTER HESABI!

Kullanıcıların aradıkları sorulara hızlı yanıt alabilmeleri için kişisel Twitter hesabımı bu işe ayırdım. Çok yakında özel bir Twitter hesabı olacak.

KALİTE ARTTIRMA ÇALIŞMASI!

2016 yılı bizim için oldukça hareketli geçti. Özellikle yılın sonlarına doğru oyun videolarında büyük ilerlemeler kaydettik. Samsung Game Launcher ile güçlendirilen içeriklerimiz çok sevildi. Eğlenceli vakitler geçirdiğimiz videolarımızın büyük bir kısmı bu senede yayımlandı.

Bu çalışmalarımız 2017 yılında hız kazandı. Yılın ilk çeyreğinde ekipman alımı yapıldı. Videoların standart kalitesinin HD olmasına karar verildi. En büyük abone artışı bu sene yaşandı. Yılın son çeyreğinde video düzenleme uygulamalarına başlandı ve videolarda görsel zevkinizi arttıracak çalışmalar yapıldı.

2016’nın Temmuz ayında, ilk Techno Voice sitesi yayına girdi. Weebly altyapısıyla çalışan site hafızası dolunca farklı bir sağlayıcı olan Wix’e geçtik. 2 aylık süre içerisinde çok fazla içerik yayımlayamadık, aynı zamanda site çok erişilebilir değildi. Bunun üzerine daha önce üzerinde çalıştığım WordPress tabanlı bir site için çalışmalara başladık.

Ücretsiz bir host firmasıyla başlayan Web sitesi maceramızı alt alan adı üstleniyordu. 23 Ekim 2017’de .xyz tabanlı bir alan adı alarak bu açığı kapatmaya çalıştık. .xyz tabanlı siteden kurtulmak için fırsat kolluyorduk ve 16 Kasım’da .com alan adına geçmeye karar verdik.

Ancak sorunlar bitmemişti, ücretsiz host servisi kullandığımız için siteye erişim akşam saatlerinde kısıtlanıyordu. Bu konuyu detaylı bir şekilde anlatmıştım.

Aralığın ortasında Veridyen firmasından ücretli host hizmeti almaya başladık. Böylece akşam erişim sıkıntısı tamamen ortadan kalktı, hem editörlerimiz hemde ben rahatladım.

Ancak platform olma çalışmalarımız burada bitmedi. Ücretsiz temalar yerine, daha iyi görünen ve daha çok özellik barındıran premium bir temaya geçmeye karar verdik.

Uzun araştırmalar sonucunda gördüğünüz temayı satın aldık ve Web sitemize uyguladık. Bu şekilde, önemli bir çalışma tamamlandı.

İşte kuruluşumuzdan bu yana yaşanan tüm gelişmeler bu şekilde.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap