Kuo: iPhone 12, Serinin En Çok Satanı Olacak!

iphone-12

Apple, yarın gerçekleştireceği etkinlikte artık hepimizin merakına son verecek ve yeni iPhone 12 serisini bizlerin beğenisine sunacak. Bugüne kadar telefonla ilgili elimize birçok bilgi ulaşmıştı, fakat bu sefer, bir analizden bahsedeceğiz. Huawei’in Honor’u satma konusunda gündeme gelen ünlü analist Ming-Chi Kuo, düz iPhone 12’nin serinin en çok satan modeli olacağını iddia etti.

Apple, yeni iPhone 12 serisini 4 farklı modelle tüketicilerle buluşturacak. Bu modeller; 5.4 inçlik iPhone 12 Mini, 6.1 inçlik iPhone 12 ve 12 Pro ve 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max olacak. Kuo’ya göre, yeni iPhone 12 serisinin en çok satan üyesi, tüm sevkıiyatların %40’ını oluşturacak iPhone 12 olacak. Evet yanlış duymadınız, bu sene yeni bir iPhone satın almak isteyen her 10 tüketiciden 4’ü, iPhone 12’yi satın alacak.

Kuo: Sıradan iPhone 12, dört yeni Apple telefonunun en çok satan ürünü olacak

Yine Kuo’nun tahminlerine göre iPhone 12 serisine ait diğer 3 cihaz olan iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, toplam Apple iPhone sevkiyat adedinin %20’sini içerecek. Geri kalan %40’lık kısım ise eski iPhone modellerine ait olacak.

Kuo, iPhone 12 Mini’nin boyutunun küçük olması sebebiyle kullanıcılara hitap etmeyeceğini söylüyor. Hatırlar mısınız, eskiden büyük ekranlı telefon yaptığı için Samsung topa tutulurdu, şimdi büyük telefon sevdalısı olmuşuz.

iPhone 12 Mini, son sızıntılara göre 699USD fiyat etiketine sahip olacak, iPhone 12 ise 799USD fiyat etiketiyle pazarda kendine yer bulacak. Yeni iPhone ailesinden bir akıllı telefon almak isteyen tüketiciler, 5G desteği yerine fiyatının ne kadar cebini yakacağına bakacak. Neyse, bu Covid-19 yüzünden herkes cebini düşünüyor, iyi bir şey.

iPhone 12 ailesinin, kardeşleri iPhone 11 serisine göre daha kötü satış performansı göstermesi bekleniyor. Bunun 2 nedeni var, birincisi Apple’ın bu cihazları bir hayli geç piyasaya sürmesi, diğeri de yukarıdaki paragrafta belirttiğim gibi Covid-19’un ekonomiye olan etkisi sebebiyle oluşan tedirginlik.

iPhone 12 serisinden bir cihaz almayı düşünüyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/kuo_regular_iphone_12_to_be_the_bestseller_of_all_four_new_apple_phones-news-45736.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap