İlginizi Çekebilir

Galaxy Fold 2’nin Seri Üretime Geçtiği İddia Edildi

Galaxy Fold 2-öne çıkan

Samsung, uzun süre yaptığı çalışmaların ardından 2019 yılında düzenlediği Unpacket etkinliğinde katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u duyurmuştu. Bu telefon, bir nevi ikinci Galaxy Note 7’ydi, çünkü cihazda bayağı büyük sorunlar çıkmıştı. Bunlardan biri ekran koruyucu çıkarılmamasına rağmen ekranın hasar görmesiydi. Bir başka sorun da menteşe sistemiyle ilgiliydi. Samsung, defalarca iptal ettiği siparişlerin ardından kullanıcılara 250USD değerinde hediye çeki gönderdi ve ürünü Eylül ayında piyasaya sürdü.

Galaxy Fold 2, oldukça pahalıydı ve firma, kısıtlı bütçeye sahip kullanıcıların da bu teknolojiyi denemesi için Şubat ayında Galaxy Z Flip model akıllı telefonunu duyurmuştu.

Samsung’un Fold serisine yeni bir ürün getirmek üzere çalıştığını zaten bir süredir biliyoruz. Şimdi ise bu akıllı telefonun, seri üretime geçtiği iddia edildi ve işler yolunda giderse, Ağustos ayında duyurulacağı düşünülüyor.

Bu iddia, Güney Koreli bir haber kaynağından geldi. Kaynak, Samsung’un Galaxy Fold 2 için seri üretime başladığını belirtti, ve cihazın Galaxy Note 20 ile duyurulacağı kesin gibi görünüyor. Samsung, bu 2 telefon için tam olarak anlamadığımız bir içerik paylaşmıştı, burada cihazların birlikte yer alması, Galaxy Note 20’nin yalnız gelmeyeceğinin kanıtı olabilir.

Galaxy Fold 2 ile ilgili Haziran ayında elimize daha çok bilgi geleceğini tahmin ediyoruz. Fakat ben kendi fikrimi belirteyim, cihaz muhtemelen Qualcomm Snapdragon 865 gibi güçlü bir işlemci ile gelecek ve bu işlemciye yüksek kapasiteli hafıza ve RAM’ler eşlik edecek.

Samsung içinden gelen bilgilerden, daha doğrusu verilen bileşen siparişlerinden yola çıkarak cihazda tıpkı Galaxy Z Flip gibi ultra ince cam teknolojisi (UTG) kullanılacağı tahmin ediliyor.

Galaxy Fold 2’de 120Hz tazeleme oranına sahip bir ekran bulunacak, ancak cihaz bütün bu yükseltmelere rağmen daha ucuz olacak. Piyasa tahminleri, Samsung’un eski nesil Galaxy Fold’taki az satışın aksine firmanın yeni modelde 2,5 – 3 milyon arası sevkıyat yapacağını öngörüyor. Bu, geçen yıldaki Galaxy Fold’tan birkaç kat fazla.

Ayrıca dün ortaya çıkan bir patent, Samsung’un katlanabilir cihazlara su geçirmezlik özelliğini getirmeyi planladığını göstermişti. Bu özelliği Galaxy Fold 2’de görmeyi beklemiyoruz, çünkü bir patentin alınmasıyla geliştirilip kullanılması arasında birkaç yıl olabiliyor. Hatta bazen, projeler rafa kalkıyor.

Ayrıca Samsung, ultra ince ekran denemelerinin başarısız olması durumunda plastik ekran teknolojisini (poliimid) kullanmak üzere hazırda bekletiyor.

Galaxy Fold 2 ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/galaxy_fold_2_reportedly_enters_mass_production_could_be_unveiled_in_august-news-43448.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap