İlginizi Çekebilir

Hayal Kırıklığı, Galaxy S21, 3C Sertifikası Aldı!

s21-2

Daha duyurulmasına uzun bir süre olmasına rağmen geliştirme süreci başlayan Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S21, 3C sertifikasında ortaya çıktı. Söz konusu sertifika ile S21 serisinin en uygun fiyatlı modelinin şarj özelliklerini öğrenmiş olduk. Ancak devam etmeden önce belirtelim, bu haber, bir hayal kırıklığı içeriyor.

Şu anda Galaxy Note 20 modeline ağırlık veren Samsung, Galaxy S21’e ait olduğu sanılan SM-G9910 model numarasına sahip akıllı telefonunu 3C’den geçirdi ve bu 3C listelemesi, telefonun 25W hızlı şarj desteğiyle geleceğini doğruladı. Evet, hayal kırıklığı buydu.

Şimdi bir düşünün, rakipleriniz sizinle aynı fiyata, sizden daha iyi kamera ve yazılımı piyasaya sürüyor, üstelik 33W, 65W gibi artık standart diyebileceğimiz hızlı şarj adaptörlerini de bu ürünle kullanılabilir kılıyor. Ne yapmanız lazım, onları yakalamak için sizin de bir şeyleri geliştirmeniz lazım. Ama Samsung diyor ki, buna gerek yok, birkaç insanı daha kandırsam bana yeter.

Neyse, bu konuyla ilgili söyleyeceklerimi başka bir yazıya bırakıyorum, işte telefonun 3C sertifikası:

Samsung Galaxy S21, 25W şarj ile 3C sertifikasına sahip

Bunun Galaxy S21 olmama ihtimali çok düşük. Nereden biliyorsun? Diyebilirsiniz, bunun için model numarasına bakmak yeterli. Galaxy S20, SM-G980x (x, ülkelere göre değişen ek kodunu ifade eder) model numarasıyla gelmişti ve elimizde olan bu model numarasının sonundaki sıfır da, yine belirli pazarlara ait bir S21’i gösteriyor. Samsung, her sene onlar basamağındaki rakamı artırıyor S serisinde, bu da bu kodun Galaxy S21’e ait olduğunun en net kanıtı.

3C sertifikası, yalnızca düz S21’in hızlı şarj desteğiyle ilgili bilgi veriyor, yani Ultra ve “+” modelleri daha yüksek değerlerde hızlı şarj desteğiyle gelebilir. Ayrıca sertifika, bize telefonun pil kapasitesi hakkında bilgi vermiyor. Fakat bu konudaki söylentiler, 3880mAh değerinde bir pilin telefonda yer alacağı yönündeydi.

Kore medyasından gelen bilgilerde Samsung’un yeni amiral gemilerinde UD selfie kamerasına yer vermeyeceğini ifade ediyordu, ayrıca yine Koreliler, Samsung’un yeni amiral gemilerini, Aralık ayında piyasaya süreceğini iddia etmişti. Tabii tüm bu iddiaları doğrulamak için daha çok zamanımız var.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_gets_certified_on_3c_with_25w_charging-news-45823.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap