İlginizi Çekebilir

YouTube Music Uygulaması Apple Watch’a Geldi!

youtube-music-watch

Akıllı saat pazarının en önemli oyuncularından olan Apple’ın Watch’u, uygulama konusunda oldukça başarılı. Öyleki saatiniz üzerinden birçok mobil uygulamayı kullanıp kontrol edebiliyorsunuz. İşte bu uygulamaların arasına yenisi eklendi, YouTube Music.

Burada şaşırtan durum, YouTube Music uygulamasının henüz Google’ın kendi akıllı saat işletim sistemi olan Wear OS’ta yer almaması, şirket kendinden önce “dostunu” düşünmüş yani:). Google, YouTube Music uygulamasının bugün itibariyle WatchOS işletim sistemine sahip Apple Watch’larda kullanılabileceğini duyurdu. Uygulama, saate özel arayüzüyle mağazadaki yerini aldı.

Belki biliyorsunuzdur, Apple Watch, önemli bilgileri doğrudan saat yüzünde görüntüleyebilmenizi sağlayan bir komplikasyon özelliğine sahip. Saat yüzünde görmek istediğiniz uygulamaları ise özelleştirebiliyorsunuz. İşte Google da, kullanıcıların medya kontrollerine daha rahat erişmesini sağlamak amacıyla YouTube Music uygulamasına komplikasyon özelliğini ekledi. Ayrıca şirketin eklediği bu komplikasyon, buna ek olarak kullanıcının dinleme alışkanlıklarına göre yeni şarkıları gösterebiliyor.

Ayrıca Google, mobil uygulamaya dahil edilen bir düğme sayesinde telefonda çalan müziği doğrudan bir hoparlörde oynatmanızı sağlayan özelliğini de kullanıma sundu. Hem Apple Watch uygulamasındaki komplikasyon olsun hem bu özellik olsun, kullanıcıların kullanabilmesi için bir YouTube Premium/YouTube Music Premium aboneliğine, YouTube Music uygulamasının en son sürümüne, bir iPhone veya Apple Watch Series 3 ve sonrası bir Apple akıllı saate ihtiyaçları var.

Son olarak Google, bu kullanışlı ve şık YouTube Music özelliklerini yakın bir zamanda WearOS’a da getireceğini söyledi, yani WearOS kullanıcıları, üzülmeyin ama küsün.

YouTube Premium kullanıyor musunuz? Beklediğiniz özellikler neler?

https://www.phonearena.com/news/YouTube-Music-app-Apple-Watch_id127859

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap