İlginizi Çekebilir

Snapdragon 875’i Samsung Üretecek!

samsung-logo

Şirketler zaman zaman çeşitli konular için birbirleriyle anlaşıyor. Qualcomm da Samsung’un en iyi ortaklarından biri ve şirket, telefonlarında zaten bu işlemcileri kullanıyor.

Fakat artık kullanmaktan daha büyük bir sorumluluk Samsung’u bekliyor, üretmek.

Qualcomm, Aralık ayında yeni amiral gemi işlemcisini duyurmak için büyük bir hazırlık yapıyor. İşlemcinin adının Snapdragon 875 olmasını bekliyoruz, çünkü son 2 yıldır şirket bu şekilde bir politika izliyor.

Güney Kore’den gelen raporlara göre Samsung Semiconductor Company,, işlemci üretimi için Qualcomm’a TSMC’den daha iyi bir anlaşma sunmuş ve yeni SD875’i Samsung üretecek, üstelik tamamını.

Pyeongtaek, Güney Kore'deki Samsung Semiconductor fabrikası

*Güney Kore’deki Samsung Semiconductor fabrikası

Samsung Semiconductor Company, Samsung Electronics’in bir bölümü ve son 20 yılın da en büyük yarı iletken üreticisi. Qualcomm ile yapılan anlaşma Kore’li devin bu konumundan daha üst noktaya taşınmasına yardımcı olacak. Gelen raporlar, Qualcomm’un 850 milyon Dolar ile 1 milyar Dolar arası bir bedel karşılığında tüm Snapdragon 875’leri Samsung’un üreteceğini aktarıyor.

San Diego’lu yonga seti üreticisi, bu ayın başında  düzenlenen İFA 2020 fuarında birçok akıllı telefon üreticisinin Qualcomm işlemcilere bağlılığını taahüd ettiklerini göstermek amacıyla bir açılış konuşması yaptı. Bu sadık ortaklar arasında Oppo ve Xiaomi gibi şirketler vardı. Yeni işlemcinin Mart ayının başlarında  kullanılabilir olması bekleniyor.

Qualcomm işlemcilerin Samsung tarafından üretilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

https://www.gsmarena.com/samsung_to_manufacture_all_snapdragon_875_chipsets-news-45255.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap