İlginizi Çekebilir

Google’dan Apple Card’a Rakip Geliyor!

google card temsili

Gelişen teknoloji çağında bankacılık anlayışı da yavaş yavaş değişiyor. Geçtiğimiz yıl Apple, alışveriş yaptıkça bol ödüller veren Apple Card’ı duyurup ABD’de kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz hafta da Huawei, kendi kartını duyurdu. Pazardan mahrum kalmak istemeyen Google da görünüşe göre akıllı bir banka/kredi kartı için çalışmaya başladı.

TechCrunch’ın haberine göre Google, bir kart üzerinde çalışıyor. Şuanda kartın isminin ne olacağını bilmiyoruz, şimdilik Google Card diyebiliriz.

Bu, Google Card'ın nihai tasarımı değil

Yukarıda gördüğünüz tasarım Google Card’ın nihai tasarımı değil.

Apple, Apple Card kredi kartı için Mastercard ve Goldman Sachs ile iş birliği yapmıştı fakat Google, biraz daha farklı bir yol izleyecek. Gelen bilgilere göre Google’ın kredi kartı için çalıştığı ortaklar arasında Stanford Federal Credit Union ve Citi de dahil olmak üzere farklı bankalar bulunuyor.

Google Card, VISA logolu olacak ancak ilerleyen süreçte MasterCard ile de bir iş birliği söz konusu olabilir.

Google kart, fiziksel mağazalarda temassız ödemeyi destekleyecek. Yani kartınızı pos cihazına yaklaştırdığınızda ödeme işlemi tamamlanacak. Sanıyorum mobil uygulama (muhtemelen Google Pay) üzerinden de ödeme yapabileceksiniz. Bununla beraber çevrimiçi alışverişleriniz için bir sanal kart oluşturabilecek ve E-ticaret vs. işlemlerini güvenle yapabileceksiniz. Ayrıca sanal kart, Google mobil Bluetooth ödemelerini de destekleyecek.

Kullanıcılar mobil uygulama üzerinden tüm denetimi yapabilecek. Kart çalınırsa kullanıma kapatma, hesaba yetkisiz erişimde hesabı kilitleme seçenekleri de bu uygulamada olacak.

Google, Apple Card'a rakip olmak için akıllı bir banka kartı üzerinde çalışıyor

Google’ın bu yeni nesil kredi kartını ne zaman duyuracağı hakkında şuanda bir bilgi yok. Ama bu bilgiler elimize geldiğine göre, çok da uzakta olduğunu düşünmüyorum. Peki siz, Google Card hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son olarak bu kartında Apple Card gibi Türkiye’ye gelme ihtimalinin düşük olduğunu belirtmiş olalım.

http://gsmarena.com/google_card_details_surface-news-42747.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.