İlginizi Çekebilir

Qualcomm, Snapdragon 875’i 1 Aralık’ta Tanıtacak!

qualcomm

2020’nin bitimine az bir süre kaldı ve artık 2021’in teknolojileriyle ilgili bilgi almaya başladık. Yeni yıl; yeni telefonlar, yeni donanımlar ve farklı yeni teknolojiler demek ve bu teknoloji yapbozunun önemli bir parçası da işlemciler, tabii ki Qualcomm da bir işlemci üreticisi olduğuna göre bu grubun parçalarından birini, 1 Aralık’ta görmüş olacağız.

Qualcomm, her yıl Aralık ayında düzenlediği, geleneksel Hawaii konferansında yeni amiral gemi işlemcisinin duyurusunu yapıyor ve üreticilerin beğenisine sunuyor. Bu sene COVID-19’un oluşturduğu belirsizliğe rağmen Qualcomm, takvimine bu etkinliği eklemiş ve bu da, SD875’i görmemize sadece 2 ay kaldığını gösteriyor.

Qualcomm, Snapdragon 875 duyurusunu 1 Aralık için planladı

Qualcomm, işlemci duyuru tarihini Weibo hesabından paylaştı ve Xiaomi’nin Çin başkanı, dev işlemci üreticisinin heyecanını paylaşan ilk kişi oldu. Başkan Lu Weibing, 2021’deki amiral gemilerinde Snapdragon 875 işlemci ile piyasada ilkler arasında olacaklarını doğruladı.

Şu ana kadar böyle bir bilgi gelmese de orta seviyenin biraz üstü olacak Snapdragon 775G De Qualcomm’un bu etkinliğinde karşımıza çıkabilir. Her 2 işlemci de, 5nm üretim teknolojisiyle üretilecek, yani verimlilikleri yüksek olacak. Bu adımı ilk atan, A14 Bionic işlemci ile Apple olmuştu, şirket 5nm işlemcili yeni iPhone’ları önümüzdeki hafta bizlerin beğenisine sunacak.

Dönelim tekrar Snapdragon 875’e, bu işlemci, ARM’nin yeni ultra güçlü X1 CPU çekirdeklerine sahip olan ilk mobil işlemci olacak.

Geçtiğimiz haftalarda, Qualcomm’un Snapdragon 875 üretimi için Samsung ile anlaştığını öğrenmiştik. Şirketin bu minik deviyle ilgili tüm detayları, Aralık ayında öğrenmiş olacağız.

https://www.gsmarena.com/qualcomm_schedules_snapdragon_875_announcement_for_december_1-news-45654.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap